Українське кіно: перспективи є

Увійти через
Реєстрація
 
Українське кіно: перспективи є
 
Новини:  Українське кіно: перспективи є
28 жовтня на 45-му Міжнародному кінофестивалі «Молодість» можна вважати Днем Українського кіно, адже саме цього дня в програмі фестивалю були три помітні події, пов’язані з національним кінематографом.
Вранці на прес-показі та ввечері на публічній прем’єрі було показано стрічку Валерія Ямбурського «Гетьман», зняту за сценарієм Віктора Веретеннікова на кошти Студії «Злагода». Після першого показу на прес-конференції творці стрічки (режисер Ямбурський, автор сценарію та продюсер Веретенніков, актори Костянтин Лінартович, який зіграв Богдана Хмельницького, та Фатіма Горбенко, яка виконала роль Гелени) завірили, що їхня стрічка пропонує версію, яка відрізняється від фільмованих раніше, щодо причин початку національно-визвольної війни під приводом Богдана Хмельницького. До того ж ця версія цілком спирається на історичні факти. Бюджет стрічки складає 12 мільйонів гривень, а участь держави у її створенні обмежилася наданням їй статусу національного фільму. «Гетьман» знятий в застарілій стилістиці, але цілком може бути сприйнятий глядачем в форматі телесеріалу, в якому він од початку і створювався. Оцінити принади фільму зможуть всі бажаючі, адже вже 29 жовтня він виходить в національний прокат (не менше 55 копій).
О 14:45 в Блакитному залі кінотеатру «Київ» почався показ Національного конкурсу. Передували йому виступи кавалера Ордену Мистецтв та літератури Франції Андрія Халпахчі, голови Державного Агентства України з питань кіно Пилипа Іллєнка та представника фонду «Ініціатива заради майбутнього» Тагіра Імангулова. Показані в першій програмі конкурсу короткометражні стрічки залишили якнайкращі враження; особливо це стосується стрічок «Віддалік» Катерини Горностай, «Білі слони» Яни Антонець та «Чоловіча робота» Марини Степанської. Ці стрічки відзначає сучасність форми, відточеність змісту, які свідчать про наявність у національного кінематографу вельми райдужних перспектив.
Ці враження були дещо зіпсовані наступною українською стрічкою – «По той бік», яка представляє Україну в конкурсі повнометражних стрічок 45-ї «Молодості». На творчу манеру її авторів надто сильно вплинула багаторічна робота в рекламному бізнесі.
Алексей Першко 28 жовтня 2015
Коментарі
 
Ім’я
17 червня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговорення

популярні новини

Трейлер хоррора "Доктор сон" за Стівеном Кінгом

Юен Макгрегор в сіквелі "Сяйва".

13 червня 2019

0
397

"Крижане серце 2". Перший трейлер

Улюблені герої повертаються.

11 червня 2019

0
460

Казковий світ в "Уперед" від Pixar. Український трейлер

Брати-ельфи в пошуках магії.

12 червня 2019

0
436

"Падіння янгола". Дубльований трейлер

Джерард Батлер знову проти всіх.

12 червня 2019

0
410

Український робот Віктор в Ансі

Новий трейлер анімаційного фільму «Віктор_Робот»

14 червня 2019

0
296

 fk tw