Клінт Іствуд

Увійти через
Реєстрація
 

Клінт Іствуд
 
Персона - Клінт Іствуд
Клінт Іствуд (Clint Eastwood)
Дата народження: 31 травня 1930 1930-05-31
Біографія
 

Визначний американський актор та режисер

Клінтон Іствуд-молодший народився 31 травня 1930 року в Сан-Франциско. Батько, Клінтон Іствуд-старший - робочий сталеливарного заводу, мати, Маргарет Рут Іствуд (в дівоцтві - Раннер) - працівниця заводу ІБМ. Дитинство Клінта випало на період Великої депресії, і сім'я часто переїжджала уздовж західного узбережжя в пошуках роботи. Зрештою, вони осіли в місті П'єдмонт (Каліфорнія), де юний Іствуд закінчив середню школу.

Старшу технічну школу він відвідував в Окленді, і саме тут йому вперше запропонували спробувати себе в якості актора, але замість цього Іствуд вважав за краще заробляти гроші різної роботою. У 1951 році Іствуд вступив до Університету Сіетла, але був покликаний в армію і проходив службу в Форт-Орд. Тут його помітив асистент режисера серіалу Rawhide і запропонував роль ковбоя.

Потрапивши в кіно, Клінт виявився затребуваний в якості позитивного героя вестернів. Однак справжню популярність йому принесла співпраця з Серджо Леоне. У період від 1960-х до 1980-х Клінт Іствуд був в числі найбільш великих зірок Голлівуду, створюючи образ небагатослівного героя бойовиків і вестернів. У 1968 р заснував кіностудію «Мальпасо» (Malpaso Company). В даний час Клінт Іствуд є авторитетним режисером і володіє двома Оскарами за кращу режисуру в 1992 і 2004 роках.

З 1971 року Іствуд знімався в тих фільмах, які сам і режисирував. Винятком стали «На лінії вогню» (1993) Вольфганга Петерсена і «Кручений м'яч» (2012) Роберта Лоренца (Лоренц неодноразово продюсував фільми Іствуда, а також допомагав Клінту в якості асистента режисера).

З 1986 по 1988 рік був мером міста Кармел в Каліфорнії. 13 листопада 2009 року Клінт Іствуд став командором ордена Почесного легіону. Вищу державну нагороду Франції американському акторові вручив президент країни Ніколя Саркозі.

Нагороди
 
 • Рік
  Нагорода / Номінація
  Статус
 • 1993
  Оскар
  Краща режисерська робота
 • 1993
  Оскар
  Краща чоловіча роль
 • 1993
  Золотий глобус
  Краща режисерська робота
 • 1993
  BAFTA - премія Британської Академії Кіно
  Кращий режисер
Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
9.5 / 10 Голосів: 6
Постери
 
Коментарі
 
Ім’я
19 січня 2017
Ваш коментар
Скільки ніг у дельфіна:
 
шість
Вісім
Дві
Жодної
Чотири
П’ять
девять

Підписатися на обговорення