Клінт Іствуд


Персона - Клінт Іствуд
Like
Clint Eastwood
Дата народження:
31 травня 1930

Рейтинг персони

9.5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 6

Біографія

Визначний американський актор та режисер

Клінтон Іствуд-молодший народився 31 травня 1930 року в Сан-Франциско. Батько, Клінтон Іствуд-старший - робочий сталеливарного заводу, мати, Маргарет Рут Іствуд (в дівоцтві - Раннер) - працівниця заводу ІБМ. Дитинство Клінта випало на період Великої депресії, і сім'я часто переїжджала уздовж західного узбережжя в пошуках роботи. Зрештою, вони осіли в місті П'єдмонт (Каліфорнія), де юний Іствуд закінчив середню школу.

Старшу технічну школу він відвідував в Окленді, і саме тут йому вперше запропонували спробувати себе в якості актора, але замість цього Іствуд вважав за краще заробляти гроші різної роботою. У 1951 році Іствуд вступив до Університету Сіетла, але був покликаний в армію і проходив службу в Форт-Орд. Тут його помітив асистент режисера серіалу Rawhide і запропонував роль ковбоя.

Потрапивши в кіно, Клінт виявився затребуваний в якості позитивного героя вестернів. Однак справжню популярність йому принесла співпраця з Серджо Леоне. У період від 1960-х до 1980-х Клінт Іствуд був в числі найбільш великих зірок Голлівуду, створюючи образ небагатослівного героя бойовиків і вестернів. У 1968 р заснував кіностудію «Мальпасо» (Malpaso Company). В даний час Клінт Іствуд є авторитетним режисером і володіє двома Оскарами за кращу режисуру в 1992 і 2004 роках.

З 1971 року Іствуд знімався в тих фільмах, які сам і режисирував. Винятком стали «На лінії вогню» (1993) Вольфганга Петерсена і «Кручений м'яч» (2012) Роберта Лоренца (Лоренц неодноразово продюсував фільми Іствуда, а також допомагав Клінту в якості асистента режисера).

З 1986 по 1988 рік був мером міста Кармел в Каліфорнії. 13 листопада 2009 року Клінт Іствуд став командором ордена Почесного легіону. Вищу державну нагороду Франції американському акторові вручив президент країни Ніколя Саркозі.


ПостериІм’я:
07 грудня 2019
Ваш коментар