Рейф Файнс

Увійти через
Реєстрація
 

Рейф Файнс
 
Персона - Рейф Файнс
Рейф Файнс (Ralph Fiennes)
Дата народження: 22 грудня 1962 1962-12-22
Біографія
 

Англійський актор. 

Народився в Іпсвічі, Саффолк, Англія, Великобританія. 

Він був першим з шести дітей в сім'ї фотографа Марка Файнса і письменниці Дженніфер Лаш. Творчі натури батьків змушували часто міняти місце мешкання, а також заохочували заняття дітей мистецтвом. У результаті Рейф і його брат Джозеф стали акторами, сестри, Марта і Софі, — продюсером і режисером, а ще один брат, Магнус, — музикантом. 

Спочатку Рейф захопився живописом і навіть вчився в Коледжі мистецтва і дизайну в Челсі, але потім все ж поїхав навчатися акторській професії до Лондона в Королівську академію драматичного мистецтва. 

Після закінчення академії в 1987 році дипломований актор вступив в трупу Королівського національного театру, а роком пізніше став учасником Королівської шекспірівської компанії. 

Дебютував у кіно роллю в телевізійному фільмі "Небезпечна людина: Лоуренс після Аравії" (1990). В 1992 році Файнс знявся в головній ролі у фільмі "Грозовий перевал". 

У зірку ж світового маштабу актор перетворився в 1993 році після виходу на екрани картини Стівена Спілберга "Список Шиндлера". Образ нациста Амона Гоета, створений Рейфом, вразив публіку драматичною глибиною і приніс новоявленій зірці номінацію на "Оскар" і Винагороду Британської академії. Після "Списка Шиндлера" про актора стали писати газети і журнали, лише тоді більшість дізналася, що ім'я актора вимовляется як Рейф Файнс (а не Ральф Файнс, як можна прочитати по правилам). 

В 1996 році, стрічка "Англійський пацієнт" знов принесла Рэйфу чергові номінації на "Оскар" і "Золотий глобус". А ось його наступні фільми піддавалися багаточисельним нападкам. Але 1999 рік повернув до Рейфа прихильність критики і публіки. Сталося це завдяки екранізації "Онєгіна"  (1998) (режисер — сестра актора, Марта Файнс), ще одній екранізації "Кінець любовного роману" (1999)  і сазі про життя династії угорських євреїв "Смак сонячного світла" (1999). 

Знімався в таких фільмах як "Павук" (2002), "Пані покоївка" (2002), "Відданий садівник" (2005), "Гаррі Поттер і кубок вогню" (2005), "Країна сліпих" (2006), "Залягти на дно в Брюгге" (2008), "Герцогиня" (2008), "Читач" (2008) та інші.

Нагороди
 
 • Рік
  Нагорода / Номінація
  Статус
 • 2015
  Золотий глобус
  Краща чоловіча роль (комедія або мюзикл)
 • 2015
  BAFTA - премія Британської Академії Кіно
  Краща чоловіча роль
Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
9.5 / 10 Голосів: 26
Постери
 
Коментарі
 
Ім’я
24 січня 2017
Ваш коментар
Скількі буде два помножено на два?
 
сім
чотири
один
вісім
два
шість

Підписатися на обговорення
Світлана Л.
Світлана Л. 31 серпня 2016 13:14
Неперевершаний Хіткліф всіх часів і народів!) А в блискавичному стьобі Отелі Гранд Будапешт я його і не відразу впізнала)) рекомендую всім, кому подобається чорний гумор і не тільки)
Рейтинг повідомлення: 0