Рейф Файнс


Ralph Fiennes
Дата народження:
22 грудня 1962

Рейтинг персони

9.6 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 31

Біографія

Англійський актор. 

Народився в Іпсвічі, Саффолк, Англія, Великобританія. 

Він був першим з шести дітей в сім'ї фотографа Марка Файнса і письменниці Дженніфер Лаш. Творчі натури батьків змушували часто міняти місце мешкання, а також заохочували заняття дітей мистецтвом. У результаті Рейф і його брат Джозеф стали акторами, сестри, Марта і Софі, — продюсером і режисером, а ще один брат, Магнус, — музикантом. 

Спочатку Рейф захопився живописом і навіть вчився в Коледжі мистецтва і дизайну в Челсі, але потім все ж поїхав навчатися акторській професії до Лондона в Королівську академію драматичного мистецтва. 

Після закінчення академії в 1987 році дипломований актор вступив в трупу Королівського національного театру, а роком пізніше став учасником Королівської шекспірівської компанії. 

Дебютував у кіно роллю в телевізійному фільмі "Небезпечна людина: Лоуренс після Аравії" (1990). В 1992 році Файнс знявся в головній ролі у фільмі "Грозовий перевал". 

У зірку ж світового маштабу актор перетворився в 1993 році після виходу на екрани картини Стівена Спілберга "Список Шиндлера". Образ нациста Амона Гоета, створений Рейфом, вразив публіку драматичною глибиною і приніс новоявленій зірці номінацію на "Оскар" і Винагороду Британської академії. Після "Списка Шиндлера" про актора стали писати газети і журнали, лише тоді більшість дізналася, що ім'я актора вимовляется як Рейф Файнс (а не Ральф Файнс, як можна прочитати по правилам). 

В 1996 році, стрічка "Англійський пацієнт" знов принесла Рэйфу чергові номінації на "Оскар" і "Золотий глобус". А ось його наступні фільми піддавалися багаточисельним нападкам. Але 1999 рік повернув до Рейфа прихильність критики і публіки. Сталося це завдяки екранізації "Онєгіна"  (1998) (режисер — сестра актора, Марта Файнс), ще одній екранізації "Кінець любовного роману" (1999)  і сазі про життя династії угорських євреїв "Смак сонячного світла" (1999). 

Знімався в таких фільмах як "Павук" (2002), "Пані покоївка" (2002), "Відданий садівник" (2005), "Гаррі Поттер і кубок вогню" (2005), "Країна сліпих" (2006), "Залягти на дно в Брюгге" (2008), "Герцогиня" (2008), "Читач" (2008) та інші.Постери
Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар
Світлана Л.
Світлана Л. 31 серпня 2016 13:14
0
Неперевершаний Хіткліф всіх часів і народів!) А в блискавичному стьобі Отелі Гранд Будапешт я його і не відразу впізнала)) рекомендую всім, кому подобається чорний гумор і не тільки)
.