"V" означає Вендетта. Таємниці фільму


Нещодавно фільму «V означає Вендетта» виповнилося 9 років з моменту випуску на екрани. На честь цієї події портал kino-teatr.ua згадав факти про фільм, які ви могли не знати.
Наталі Портман одразу погодилася поголити голову. Як потім згадувала актриса, вона вже давно хотіла це зробити.
Енді і Лана Вачовскі - великі шанувальники творчості Алана Мура. Сценарій фільму був написаний у середині 1990-х, ще до того, як режисери почали працювати над фільмом «Матриця».
Маски, які носили солдати біля будівлі Парламенту, - маски для пейнтболу компанії JT.
Спочатку прем'єра фільму планувалася 5 листопада 2005 року, але згодом вона була перенесена. Крім того, довелося змінити слоган картини, написаний у віршованій формі: «Remember, remember the 5th of November».
Фільм присвячений пам'яті оператора, Едріана Біддла, який помер у грудні 2005 року.
Практично в кожному кадрі фільму зашифрований знак V, традиційно трактований як латинська буква «V» або римська цифра «5». У деяких сценах цей символ ретельно замаскований, а місцями досить явно ідентифікується.
Знімальній групі дозволили знімати поблизу Британського Парламенту та Біг Бена тільки з опівночі до 4:30 ранку, і вони могли зупиняти автомобільний рух не більше ніж на чотири хвилини за один раз.
Емблема Британської тоталітарної партії - стародавній геральдичний символ. Даний символ був офіційною емблемою Вільних французьких сил генерала Де Голля в 1940-1944 рр.
В оригінальному графічному романі прізвище диктатора Англії звучало як Сюзен. Прізвище Сатлер, яке використовується у фільмі, отримане комбінацією прізвищ Сюзен і Гітлер.
«Англія понад усе» - весь час повторюють канцлер і його радники. Це є алюзією на Пісню Німців, де є рядок «Німеччина, Німеччина понад усе».
Сцени, дії в яких відбуваються на покинутій лінії метро, ​​були зняті в Алдвічі, невеликій ділянці гілки «Пікаділлі», яка була закрита в 1994 році.
Близько 22 000 кісточок було використано в сцені з доміно. Знадобилося 200 годин для того, аби з них побудувати гігантську літеру «V».
Сцена пародіювання Канцлера - дань пошани «Шоу Бенні Хілла», в якому також використовувалися музика Yakkety Sax і швидке перемотування вперед.
Коли Іві встає з-під столу під час виступу Ві на телебаченні, можна помітити книгу «Хранителі». Даний комікс також написав Алан Мур.
У сцені, де V «диригує оркестром», і у фінальній сцені з динаміків на вулиці лунає фінал урочистої увертюри Петра Ілліча Чайковського «1812».  
Сергей Задко 05 квітня 2015
Like

Ім’я:
07 грудня 2019
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (14-20 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (14-20 листопада)

Крістіан Бейл і Метт Деймон в претенденті на Оскар, "Ангели Чарлі" та інші новинки прокату.

13 листопада 2019 0 1815
Що в кіно? Прем'єри тижня (21-27 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (21-27 листопада)

Сиквел "Крижаного серця" та інші новинки прокату.

20 листопада 2019 0 1319
Всесвіт Мавки у Києві Всесвіт Мавки у Києві

Відкрився дизайнерський «Сільпо», прикрашений ілюстраціями з мультфільму

21 листопада 2019 0 1183
Що в кіно? Прем'єри тижня (28 листопада - 4 грудня) Що в кіно? Прем'єри тижня (28 листопада - 4 грудня)

Повернення в Абатство Даунтон, Агнєшка Голланд і інші новинки прокату.

28 листопада 2019 0 769
Будь собою! Будь собою!

У Києві пройде інклюзивний фестиваль «Єврофест: кіно для кожного»

28 листопада 2019 0 602