Кіно в Україні стане дорожче?


 Кіно в Україні стане дорожче?
Кіно в Україні, яке і на даний момент є не надто дешевою розвагою (середня вартість квитка рідко опускається нижче 60 гривень), від 1 січня 2016 року ризикує перетворитися на елітарний спосіб проведення часу. Справа в тому, що уряд має намір відновити НДС на ПДВ на показ національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених чи субтитрованих українською мовою на території України. Днями прокатна компанія «Вольга Україна» розповсюдила прес-реліз наступного змісту:
«30 листопада 2015 року у столичному кінотеатрі «Україна» відбулася зустріч представників найбільших компаній – демонстраторів кіно з різних регіонів України. Предмет обговорення - відновлення з 1 січня 2016 року ПДВ на показ національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених або субтитрованих українською мовою на території України.
Учасниками зустрічі було відзначено наступне:
1.     Відновлення ПДВ неминуче призведе до зростання цін на квитки у кінотеатрах, що матиме негативні соціальні наслідки, враховуючи, що сьогодні кіно є однією з найдоступніших сфер дозвілля в нашій країні.
2.     Протягом останніх 5-6 років увесь тягар фінансових витрат на дублювання, озвучення та субтитрування іноземних фільмів українською мовою несли учасники вітчизняного ринку кінопрокату, без жодної допомоги з боку держави. Сьогодні, не пропонуючи жодних форм державного стимулювання у цій соціально значущій галузі, натомість, планується скасувати єдину діючу пільгу – звільнення від ПДВ операцій з розповсюдження та демонстрування національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених або субтитрованих українською мовою на території України.
Враховуючи все вищезазначене та розуміючи негативні наслідки, до яких неминуче призведе входження в силу цього законопроекту, просимо звернути увагу громадськості на це питання, адже воно стосується всіх та кожного, хто хоче дивитися якісне кіно в кінотеатрах України!»
Кореспонденти порталу kino-teatr.ua найближчим часом спробують з’ясувати наскільки ця іеформація відповідає дійсності, на яких засадах планується втілювати в життя це рішення і чим воно загрожує пересічному українському глядачу.
Алексей Першко 12 грудня 2015
Like

Ім’я:
25 травня 2020
Ваш коментар

популярні статті


Кінець епохи Кінець епохи

Показ восьмого сезону «Батьківщини» (Homeland) відбувся, а це значить, що серіал, який дев’ять років тримав у напрузі знімальну групу і...

02 травня 2020 2 854
Драми, які змусять вас плакати. Драми, які змусять вас плакати.

Чи є в людини щось важливіше за сім'ю? Всі ми потребуємо самореалізації чи кар'єри, але найрідніших людей не замінить ніщо. Тому в...

15 травня 2020 0 448