Найбільш українська Одеса


Найбільш українська Одеса
8-й Одеський МКФ представив програму
20 червня в Києві відбулася прес-конференція, на якій були представлені головні програми 8-го Одеського МКФ, запланованого на 14-22 липня 2017 року.
Авторитет Одеського фестивалю зростає рік від року, про що свідчать і цифри, і імена гостей, учасників і членів журі цього кінематографічного форуму. Цього року відбірникам фестивалю було запропоновано переглянути 911 фільмів з 81-ї країни світу, з яких і були відібрані 12 щасливчиків - стрічок, які поборються за головні призи фестивалю «Золотий Дюк». В головний конкурс увійшли фільми, які представлять кінематографії Китаю, України, Сербії, Австралії, Литви, Ізраїлю, Естонії, Франції, Бразилії, Грузії, Бельгії, Іспанії. Майбутній 8-й Одеський МКФ можна з усіма на те підставами вважати самим українським фестивалем: голова Держкіно України Філіп Іллєнко зазначив, що в конкурсах фестивалю будуть представлені 8 стрічок, створених за підтримки ввіреного йому Агентства. Нагадаємо також, що найважливішою складовою ОМКФ є конкурсна Національна програма, в яку в цьому увійшли 6 повнометражних і 17 короткометражних фільмів, а 2 повнометражні стрічки з їх числа одночасно будуть брати участь і в головному Міжнародному Конкурсі. Це стрічки Валентина Васяновича «Рівень чорного», який в цьому проекті виступив як сценарист, оператора і режисера, і «Січень-березень» Юрія Речинського, голосно заявив про себе стрічкою Sickfuckpeople.
У національну програму також увійшли стрічки Романа Бондарчука (він висувався України на здобуття «Оскара» з документальною стрічкою «Українські шерифи») Dixie land, «Стрімголов» (повнометражний дебют Марини Степанської), «Пріпутні» Аркадія Непиталюка (також дебют) і документальна стрічка Сергія Буковського «Головна роль», що вже став лауреатом «Золотої Дзиги». Оцінювати національний конкурс буде вкрай авторитетне журі у складі ірландського актора Ейдана Тернера, українського драматурга Наталії Ворожбит і відомого французького критика Шарля Тессона, який з 2011 року формує програму «Тиждень критики» Каннського фестивалю. Особливо відзначимо той факт, що в цьому році «ТАСкомбанк» - спонсор призів Національної програми - прийняв рішення про подвоєння грошової суми: тепер режисер кращого повнометражного фільму отримає 100 тисяч гривень, а автор кращого короткометражного фільму і найкращий актор або актриса - по 50 тисяч гривень.
Завершуючи українську тему згадаємо, що в головному конкурсі 8-го ОМКФ також братиме участь фільм «Іній» Шарунаса Бартаса, який пов'язаний з Україною найбезпосереднішим чином - його події розгортаються на Сході нашої країни в наші дні, а у виробництві стрічки брали безпосередню участь українські продюсери.
З «зіркових» гостей і учасників 8-го ОМКФ нагадаємо про польського режисера Агнешку Холланд, яка отримає почесного "Золотого Дюка» за внесок у світове мистецтво, фаворита Берлінале - німецького режисерора Крістіана Петцольда, який очолить Журі Міжнародної конкурсної програми, і Євгенія Гальперіна, відомого кінокомпозитора, який увійде в головне фестивальне журі.
Також традиційно на другий день роботи ОМКФ на відреставрованій Потьомкінських сходах пройде унікальна подія - показ одного з останніх німих фільмів в історії французького кіно - «Дамське щастя» Жюльєна Дювів'є в супроводі симфонічного оркестру і французької оперної співачки Софі Фурньє (меццо-сопрано).
Також своїх глядачів чекають цікаві програми «Ніжний вік» (організована Довженко-центром) і «Фестиваль фестивалів», яка представить найсвіжіші хіти світових кінофестивалів: «Слід звіра» Агнешки Холланд, «Про тіло і душу» Ілдіко Енеді, «Слава» Христини Грозєва , «Аритмія» Бориса Хлєбнікова та інші.
З огляду на все вищевикладене, не доводиться сумніватися, що одеситів і гостей міста чекають незабутні 10 липневих днів у компанії кіно світового класу.
Алексей Першко 20 червня 2017


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар

популярні статті


Улюблений українець Квентіна Тарантіно Улюблений українець Квентіна Тарантіно

МОҐІ FEST 9-17 червня

06 червня 2021 0 9012
Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня) Що в кіно? Прем'єри тижня (20-26 травня)

Кейт Вінслет, Кевін Костнер і інші зірки в новинки прокату.

19 травня 2021 0 5826
Німі Ночі закривають? Німі Ночі закривають?

За рішенням Наглядової Ради УКФ

24 травня 2021 1 3504
Останній день юності Останній день юності

Останній день юності - найдовший короткометражний фiльм на кiнофестивалi Молодiсть.

26 травня 2021 0 3086
Еталонний геній в Україні Еталонний геній в Україні

Виставка "Сторіччя. Фелліні у світі" в Довженко Центрі

26 травня 2021 0 3085