«Кінопалац»: Революція


Новини: «Кінопалац»: Революція

3D вже в Україні

В усьому світі кількість кінотеатрів, що їх обладнано системою Dolby 3D Digital, постійно зростає. За даними Dolby Labaratories, Inc., у жовтні 2008 року кількість таких кінотеатрів досягла 500 в 24 країнах, а у Східній Європі, Китаї та Японії цей сектор розвивається найбільш енергічно.

Першим українським кінотеатром, що він обладнаний системою Dolby 3D Digital, став київський «Кінопалац», а першим фільмом, на перегляді якого можна оцінити всі можливості цієї технології — діснеєвський «Вольт».

Якщо порівняти 3D-системи, що вони як прийшли, так і пішли 50 років тому, то Dolby 3D Digital пропонує найбільш «натуральну» реалістичність, менш складне кінотеатральне обладнання і полегшує методи створення та дистрибуції 3D-матеріалів.

3D-технології прийшли до кіна ще в 20-ті роки минулого сторіччя, але фільми, зняті з ії застосуванням, сприймалися швидше як технологічні витребеньки, і тільки в руках справжніх майстрів, таких як Альфред Гічкок («У випадку вбивства набирайте «М», 1954) або ж Пол Моріссі та Енді Уоргол («Плоть для Франкенштейна», 1973), ці технології ставали ще одним елементом мови кіна.

Сучасна технологія Dolby 3D Digital залишається суцільним атракціоном, але пропонує інший технологічний підхід до створення трьохвимірного зображення. Зображення знімається практично по-старому (дві камери направлено на одну й ту ж сцену), але по-іншому показується. За старою технологією два фільми показувалися на екрані двома різними проекторами так, щоб через окуляри кожне око могло бачити свій набір картинок.

За новою технологією, розробленою компанією Real D, фільм демонструється одним проектором, що він перемикається від зображень для лівого ока до зображень для правого так швидко (144 рази на секунду), що мозок просто не встигає помітити цього перемикання. Система Dolby 3D Digital проеціює повнокольорове зображення на екран для сприйняття правим та лівим оком, що вони не можуть бути повністю ідентичними через первинну різницю у довжині кольорової хвилі. Глядачі надагають спеціальні окуляри з фільтруючими лінзами, що вони автоматично налаштовуються на цю різницю і не дозволяють одному оку бачити те, що призначене для іншого. Саме таким чином отрмується ідеальна картинка з неймовірним ефектом реальності.

Алексей Першко 12 грудня 2008
Like

Ім’я:
15 серпня 2020
Ваш коментар
Yorik
Yorik (Киев) 15 грудня 2008 12:57
0

Небольшая опечатка:
Новая цифровая 3D технология, оставаясь аттракционом, предлагает нов і й ... ;)
.

популярні новини


«Толоку» сприймуть всі «Толоку» сприймуть всі

Фільм «Толока» виходить в широкий прокат у доступних форматах для глядачів з порушеннями зору або слуху

14 серпня 2020 0 224
Дитячий лінолеум Дитячий лінолеум

Фестиваль анімації LINOLEUM та British Council оголошують дитячу програму

13 серпня 2020 0 253
Втретє біля Шевченка Втретє біля Шевченка

Стартує тиждень короткого метру в літньому кінотеатрі у парку ім. Шевченка «Кіновернісаж просто неба».

07 серпня 2020 0 915
Скеля золота Скеля золота

Дуейн Джонсон - найбільш високооплачуваний актор світу

12 серпня 2020 0 375
Один з трьох Один з трьох

Зак Ефрон зіграє в комедії «Троє чоловіків і немовля»

11 серпня 2020 0 406