«Кінопалац»: Революція


Новини: «Кінопалац»: Революція

3D вже в Україні

В усьому світі кількість кінотеатрів, що їх обладнано системою Dolby 3D Digital, постійно зростає. За даними Dolby Labaratories, Inc., у жовтні 2008 року кількість таких кінотеатрів досягла 500 в 24 країнах, а у Східній Європі, Китаї та Японії цей сектор розвивається найбільш енергічно.

Першим українським кінотеатром, що він обладнаний системою Dolby 3D Digital, став київський «Кінопалац», а першим фільмом, на перегляді якого можна оцінити всі можливості цієї технології — діснеєвський «Вольт».

Якщо порівняти 3D-системи, що вони як прийшли, так і пішли 50 років тому, то Dolby 3D Digital пропонує найбільш «натуральну» реалістичність, менш складне кінотеатральне обладнання і полегшує методи створення та дистрибуції 3D-матеріалів.

3D-технології прийшли до кіна ще в 20-ті роки минулого сторіччя, але фільми, зняті з ії застосуванням, сприймалися швидше як технологічні витребеньки, і тільки в руках справжніх майстрів, таких як Альфред Гічкок («У випадку вбивства набирайте «М», 1954) або ж Пол Моріссі та Енді Уоргол («Плоть для Франкенштейна», 1973), ці технології ставали ще одним елементом мови кіна.

Сучасна технологія Dolby 3D Digital залишається суцільним атракціоном, але пропонує інший технологічний підхід до створення трьохвимірного зображення. Зображення знімається практично по-старому (дві камери направлено на одну й ту ж сцену), але по-іншому показується. За старою технологією два фільми показувалися на екрані двома різними проекторами так, щоб через окуляри кожне око могло бачити свій набір картинок.

За новою технологією, розробленою компанією Real D, фільм демонструється одним проектором, що він перемикається від зображень для лівого ока до зображень для правого так швидко (144 рази на секунду), що мозок просто не встигає помітити цього перемикання. Система Dolby 3D Digital проеціює повнокольорове зображення на екран для сприйняття правим та лівим оком, що вони не можуть бути повністю ідентичними через первинну різницю у довжині кольорової хвилі. Глядачі надагають спеціальні окуляри з фільтруючими лінзами, що вони автоматично налаштовуються на цю різницю і не дозволяють одному оку бачити те, що призначене для іншого. Саме таким чином отрмується ідеальна картинка з неймовірним ефектом реальності.

Алексей Першко 12 грудня 2008


Ім’я:
25 липня 2021
Ваш коментар
Yorik
Yorik (Киев) 15 грудня 2008 12:57
0

Небольшая опечатка:
Новая цифровая 3D технология, оставаясь аттракционом, предлагает нов і й ... ;)
.

популярні новини


«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 189
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 397
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1518
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 415
Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 751