Гучне оніміння


Новини: Гучне оніміння
У Києві розпочинаються НІМІ НОЧІ
Сьогодні, 28 червня, розпочинається 8-й фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ. ПОВЕРНЕННЯ, який триватиме до 30 червня на території Довженко-Центру (вул. Васильківська, 1.ст.м. Голосіївська).
Протягом трьох вечорів музиканти з України та зарубіжжя представлять сім музичних кіноперформансів, озвучивши німі стрічки із міжнародних та українських кіноархівів.
До створення музики до німих картин, окрім відомих музикантів, як-то Альберт Цукренко та Ptakh_Jung, долучаться також композитори-переможці першої в Україні навчальної програми для кінокомпозиторів Envision Sound, яку Довженко-Центр провів з ініціативи та за підтримки Британської Ради в січні 2018 року.
Цьогорічна субназва фестивалю «Повернення» символізує водночас неймовірне повернення двох українських німих фільмів, дивом віднайдених в архівах Японії та Німеччину, символічну репатріацію та включення в культурний обіг непересічних постатей європейського та світового кіномистецтва, змушених покинути Україну маже сто років тому внаслідок війн та революцій, та повернення самого фестивалю в Одесу, місто, де він був започаткований 9 років тому.
Програма фестивалю складається з чотирьох основних тематичних блоків:
-   Світові репрем’єри віднайдених українських фільмів
-   Репатріаційний блок, який складають фільми, створеними за участі українських кіномитців-емігрантів
-   Світова класика німого кіно
-   Українська кінокласика
Українська та іноземна програми складаються з сетів, кожен з яких має "титул" - ім'я українського або іноземного актора, й є присвятою йому.
Титулами сетів цьогорічного фестивалю поруч з Ліліан Ґіш, американською кінодівою з 75-літньою екранною біографією стануть легендарний австрійський, а згодом американський театральний та кіноактор Александр Ґранах та одна з найяскравіших зірок німецького кіно першої половини 1920-х років Ксенія Десні. 
Основним фестивальним показам передуватиме освітня програма експериментальної кіно урбаністики 20-х МІСЬКІ СИМФОНІЇ.
Для батьків з дітьми передбачена насичена дитяча програма від професіоналів своєї справи ЗДАЙ ДИТИНУ В ФІЛЬМОФОНД.
Фестиваль проходитиме водночас у двох містах країни – в Києві в Довженко-Центрі, фільмофонд котрого зберігає найповнішу в Україні збірку німого кіно, та в Одесі на новій локації – в «Зеленому театрі».
Вхід на всі фестивальні покази відбувається за одноденними квитками. Найвідданніші кіномани мають можливість заощадити, придбавши абонемент на всі дні фестивалю.
Алексей Першко 28 червня 2018


Ім’я:
25 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Чи повернеться «Київ» до Києва? Чи повернеться «Київ» до Києва?

Суд повернув кінотеатр колишнім орендарям

24 червня 2021 0 279
«Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер «Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер

Історія смертоносного ніндзя.

22 червня 2021 0 657
Книжковий Арсенал Довженка Книжковий Арсенал Довженка

Довженко Центр прпонує 2 заходи в рамках «Книжкового Арсенала»

22 червня 2021 0 665
Повстання звірів у всесвіті Трансформерів Повстання звірів у всесвіті Трансформерів

Подробиці про новий фільм.

23 червня 2021 0 499