ВІДКРИТТЯ ДНІВ УКРАЇНСЬКОГО КІНО У ТБІЛІСІ


Новини:  ВІДКРИТТЯ ДНІВ УКРАЇНСЬКОГО КІНО У ТБІЛІСІ

 ВІДКРИТТЯ ДНІВ УКРАЇНСЬКОГО КІНО У ТБІЛІСІ

16 березня відбулося відкриття Днів українського кіно у Тбілісі у кінотеатрі «Амірані». Фільмом відкриттям стали «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова. На заході були присутні представники дипломатичного корпусу України та Грузії. Під час відкриття у залі було організовано акцію на підтримку незаконно ув’язнених у Росії українських громадян Олега Сенцова та Надії Савченко.
Також у рамках Днів українського кіно у Тбілісі відбувся круглий стіл на тему «Співпраця в сфері кіно між Україною та Грузією: досвід і перспективи». Захід було проведено в Національному кіноцентрі Грузії.
У круглому столі взяли участь Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, Голова Національного кіноцентру Грузії Нана Джанелідзе, українські та грузинські кінопродюсери. Модератором виступила продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. Від України на заході були присутні продюсери Анна Паленчук (435 ФІЛМС) та Єгор Олесов (Animagrad).
Під час обговорення було сформовано практичний план дій щодо спільного розвитку української та грузинської кіноіндустрії та перспективи створення ко-продукційних проектів у майбутньому.
Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко зазначив: «У рамках круглого столу відбувся дуже продуктивний діалог між представниками українського та грузинського кінематографу. Такі робочі зустрічі, я вважаю, є дуже важливими. Адже ми можемо не тільки знайти фінансову підтримку на кінопроекти, а і визначити серед них проекти із найбільш перспективною культурною, історичною чи комерційною складовою. Крім того було погоджено ряд найближчих практичних кроків та налагоджено контакти між продюсерами. Наразі ми вже маємо позитивні кейси на різних етапах виробництва. І дана зустріч суттєво покращить наше спільне кінематографічне співробітництво».
Захід організовано компаніями ТОВ 435 ФІЛМС та FX FILM Geogria; за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Грузії, Міністерства культури Грузії та Національного кіноцентру Грузії.
Організатори заходу планують зробити його щорічним.
Алексей Першко 17 березня 2016
Like

Ім’я:
16 липня 2020
Ваш коментар

популярні новини


ТЕНЕТ знову відкладуть ТЕНЕТ знову відкладуть

На думку авторитетного американського аналітика

15 липня 2020 0 634
Нова нова українська хвиля від Довженко-Центру Нова нова українська хвиля від Довженко-Центру

Сьомий альманах українських короткометражних фільмів УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ 2020

07 липня 2020 0 816
Потанцюємо? Потанцюємо?

Зірка «Брудних танців» працює над новим фільмом

15 липня 2020 0 190
Ін'єкція молодості Ін'єкція молодості

Перша прес-конференція КМКФ «Молодість»

08 липня 2020 0 614
ГОЛЛІВУД ПРИДБАВ УКРАЇНСЬКИЙ ФІЛЬМ ГОЛЛІВУД ПРИДБАВ УКРАЇНСЬКИЙ ФІЛЬМ

З ІВАННОЮ САХНО У ГОЛОВНІЙ РОЛІ

01 липня 2020 0 1006