ВІДКРИТТЯ ДНІВ УКРАЇНСЬКОГО КІНО У ТБІЛІСІ


Новини:  ВІДКРИТТЯ ДНІВ УКРАЇНСЬКОГО КІНО У ТБІЛІСІ

 ВІДКРИТТЯ ДНІВ УКРАЇНСЬКОГО КІНО У ТБІЛІСІ

16 березня відбулося відкриття Днів українського кіно у Тбілісі у кінотеатрі «Амірані». Фільмом відкриттям стали «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова. На заході були присутні представники дипломатичного корпусу України та Грузії. Під час відкриття у залі було організовано акцію на підтримку незаконно ув’язнених у Росії українських громадян Олега Сенцова та Надії Савченко.
Також у рамках Днів українського кіно у Тбілісі відбувся круглий стіл на тему «Співпраця в сфері кіно між Україною та Грузією: досвід і перспективи». Захід було проведено в Національному кіноцентрі Грузії.
У круглому столі взяли участь Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, Голова Національного кіноцентру Грузії Нана Джанелідзе, українські та грузинські кінопродюсери. Модератором виступила продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич. Від України на заході були присутні продюсери Анна Паленчук (435 ФІЛМС) та Єгор Олесов (Animagrad).
Під час обговорення було сформовано практичний план дій щодо спільного розвитку української та грузинської кіноіндустрії та перспективи створення ко-продукційних проектів у майбутньому.
Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко зазначив: «У рамках круглого столу відбувся дуже продуктивний діалог між представниками українського та грузинського кінематографу. Такі робочі зустрічі, я вважаю, є дуже важливими. Адже ми можемо не тільки знайти фінансову підтримку на кінопроекти, а і визначити серед них проекти із найбільш перспективною культурною, історичною чи комерційною складовою. Крім того було погоджено ряд найближчих практичних кроків та налагоджено контакти між продюсерами. Наразі ми вже маємо позитивні кейси на різних етапах виробництва. І дана зустріч суттєво покращить наше спільне кінематографічне співробітництво».
Захід організовано компаніями ТОВ 435 ФІЛМС та FX FILM Geogria; за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Грузії, Міністерства культури Грузії та Національного кіноцентру Грузії.
Організатори заходу планують зробити його щорічним.
Алексей Першко 17 березня 2016


Ім’я:
15 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 368
Портман і Мур зіграють у режисера «Керол» Портман і Мур зіграють у режисера «Керол»

У драмі «Май грудень».

14 червня 2021 0 355
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 350
Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4» Білл Скарсгард приєднався до «Джона Віка 4»

Друг чи ворог?

08 червня 2021 0 1364
Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 1005