Сьогодні стартує Венеціанський кінофестиваль


Новини: Сьогодні стартує Венеціанський кінофестиваль

Фільмом-відкриттям стане стрічка Альфонсо Куарона «Гравітація».

Ось і дійшла черга до 70-го Венеціанського міжнародного кінофестивалю, який стартує вже сьогодні в Італії.

Журі очолить класик італійського кінематографа Бернардо Бертолуччі. Володар двох «Оскарів» і почесного «Золотого лева» займе крісло голови вже вдруге - у 1983 році він очолював журі 40-го за рахунком фестивалю, де переміг фільм Жана-Люка Годара «Ім'я Кармен».

Відкривати огляд буде фантастична стрічка Альфонсо Куарона «Гравітація». Дія картини відбувається у відкритому космосі, де після аварії на станції без зв'язку перебувають двоє астронавтів, герої Сандри Буллок і Джорджа Клуні.

Для Клуні це буде третя світова прем'єра на кінофестивалі: попередні дві стрічки «Доброї ночі та удачі» і «Березневі іди» стартували в Італії на Венеціанському фестивалі. Обидві картини, до речі, були зрежисовані самим Клуні.

Цього року вперше, окрім «Золотого лева» за кращий фільм, вручатиметься «Спеціальний Гран-прі журі». У конкурсну програму увійде 20 картин, а не 23, як було раніше. До участі в конкурсі допускаються картини, які раніше не брали участь в інших фестивалях, які ніколи не показували публіці. Фільми відбирає директор фестивалю з комісією, представленою експертами мистецтва та кіно. Склад журі складається з семи - дев'яти осіб. Фільми-учасники фестивалю невідомі до моменту їх офіційного оголошення.

У паралельну програму фестивалю "Горизонти" (Orizzonti), що представляє собою спектр нових тенденцій світового кінематографа, увійшла 31 стрічка. Серед них - "Пало-Альто" (Palo Alto) про неофіційну столицю Силіконової долини від Джії Копполи, британська стрічка "Натюрморт" (Still Life) режисера Уберто Пазоліні, картина "Молодший брат" (Bauyr) казахського режисера Серика Апримова, драма Medeas режисера Андреа Палаоро та інші роботи.

На фестивалі існує традиція - оголошувати фільм-сюрприз основного конкурсу за кілька днів до відкриття самого огляду.

Нагадаємо, що в 2012-му головою журі був американський кінематографіст Майкл МаннСпівучасник»). Гран-прі було вручено корейському режисерові Кім Кі Дуку за фільм «П'єта», а нагороди за кращу режисуру і кращу чоловічу роль дісталися психологічній драмі Пола Томаса Андерсона «Майстер», де знялися Філіп Сеймур Хоффман і Хоакін Фенікс

Sushchenko 28 серпня 2013


Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 691
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 92
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 324
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 363
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1459