Рівні рівності


Новини: Рівні рівності
Сьогодні стартує фестиваль Docudays UA
XV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться в Києві з 23 по 30 березня в кінотеатрах «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26), «Україна» (вул. Архітектора Городецького,5) та в Креативному просторі IZONE (вул. Набережно-Лугова, 8).
На Docudays UA-2018 глядачі та глядачки побачать 62 фільми із 36 країн світу, з них – 11 українських стрічок.    Усього   на    фестиваль    приїде    понад    230    учасників    і    учасниць, з    них    понад    50 гостей – іноземці.
Тема цьогорічного Docudays UA «Рівні рівності» говорить про суспільні виклики, пов’язані з поняттям рівно- сті. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи та визначити, як сповідувати практики рівності в нашому повсякденні, зрештою – «виміряти» рівні рівності. Шість кінопрограм присвячені групам людей, які найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві та є недостатньо репрезентовані в медіа.
Відкриває Docudays UA-2018 стрічка угорської режисерки   Бернадетт Тузи-Ріттер «Жінка в полоні».
Конкурсна програма постає в новому форматі: у міжнародному конкурсі   DOCU/СВІТ фільми змагатимуться у двох номінаціях DOCU/ПРАВА та DOCU/ЖИТТЯ. Уперше на Docudays UA відбудеться національний конкурс повнометражних стрічок   DOCU/УКРАЇНА.
DOCU/КОРОТКО презентує короткометражні фільми від ук-
раїнських та іноземних авторів. Кожну конкурсну програму оцінює   окремий склад журі, до якого входять зарубіжні та українські експерт(к)и та документаліст(к)и. Свого переможця, як завжди, оберуть студентське журі та глядачі.
Найочікуваніші документальні прем’єри, фільми-переможці світових кінофестивалів увійшли до традиційної програми DOCU/ХІТИ. Серед них і номінант на премію «Оскар» – «Останні люди в Алеппо» (реж. Ферас Файяд).
Шість позаконкурсних програм розкривають цьогорічну концепцію Docudays UA та мовою кіно говорять про практики (не)рівності в нашому суспільстві.
Алексей Першко 23 березня 2018
Like

Ім’я:
14 листопада 2019
Ваш коментар

популярні новини


Крістен Стюарт в трейлері трилера "Сіберг" Крістен Стюарт в трейлері трилера "Сіберг"

А ще Квеллі, Бітц, Макі та Вон.

13 листопада 2019 0 85
Українське кіно в Британії Українське кіно в Британії

У Лондоні пройдуть Дні українського кіно

12 листопада 2019 0 266
Хайєк, Бірн і Геддіш в трейлері "Гламурного бізнеса" Хайєк, Бірн і Геддіш в трейлері "Гламурного бізнеса"

Комедія від режисера "Офісу".

13 листопада 2019 0 188
Колекція фестивалів «Стороннього» Колекція фестивалів «Стороннього»

Фільм Дмитра Томашпольського покажуть в Індії

13 листопада 2019 0 156
Фестиваль дитячих українських фільмів Фестиваль дитячих українських фільмів

Вперше пройде в Україні

13 листопада 2019 0 119