Кертіс Джексон


Curtis Jackson
Дата народження:
06 липня 1975

Рейтинг персони

9.6 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 8

Біографія

Американський репер, актор, продюсер і підприємець.

Народився в Квінсі, Нью-Йорк, США. Повне ім'я - Кертіс "50 Cent" Джеймс Джексон III.

Кертіс виріс у кварталі Південна Ямайка, район Квінс у Нью-Йорку. Він ріс без батька, виховуючись матір'ю Сабріною Джексон, яка народила його у віці п'ятнадцяти років. Сабріна торгувала креком. Основний час Кертіс проводив з мамою, недолік проведеного з сином часу вона намагалася компенсувати грошима. Коли Кертісу було вісім, хтось прийшов разом з Сабріною додому, підсипав снодійне в її випивку, закрив всі вікна, включив газ і залишив її помирати. Вона була знайдена декількома днями пізніше, їй було лише двадцять три роки.

Після смерті матері Кертіс переїхав жити до її батьків. Бабуся і дідусь не змогли вберегти Кертіса від злочинного світу і в 1994 році Джексон був заарештований за допомогу у продажу кокаїну переодягненому поліцейському офіцеру. Три тижні потому Кертіс був затриманий знову, після обшуку його квартири поліцейськими, що знайшли там героїн, крек і пістолет, за що і був засуджений до трьох років позбавлення волі, однак домігся умовно-дострокового звільнення.

Пізніше він бере прізвисько 50 Cent як привід для "змін". Ім'я було взято у Кельвіна Мартіна - бруклінського грабіжника 1980-х, відомого як "50 Cent". 50 Cent почав читати реп у підвалі свого товариша, а в 1996 році він познайомився з Джем Маста Джеем з Run DMC, який організував свій власний лейбл "Jam Master Jay Records". Джей вчив його рахувати такти, структурувати пісні і робити записи. Перша офіційна поява 50 Cent'а відбулася на пісні "React" з групою "Onyx". Джей продюсує перший альбом 50 Cent'а, який все ж таки не вийшов. В 1999 році, після того як 50 Cent закінчує співпрацю з Джем Маста Джеем, "платинові" продюсери Trackmasters підписують з ним контракт в "Columbia Records". За два тижні він створює тридцять шість пісень. Популярність 50 Cent'а починає зростати після успішного синглу "How to Rob".

В 2000 році за кілька тижнів до виходу власного альбому 50 Cent був поранений в перестрілці і поміщений в госпіталь. Невідомий вистрілив у Кертіса 9 разів. Були серйозно пошкоджені рука, стегно, обидві ноги, груди і ліва щока. Куля, що потрапила в щоку, зачепила язик, вибила пару зубів і мало не позбавила музиканта голосу.

"Columbia Records", дізнавшись про подію, розірвала контракт, злякавшись, що репер не зможе продовжити займатися музикою. Музикантові повернули його записи і завдаток (половину суми). Таким чином, Кертіс отримав на руки готовий альбом "Power Of a Dollar" і право робити з записами все, що йому заманеться. Скоро записи потрапили до піратів, які продавали диск на кожному розі. Грошей це 50 Cent'у не принесло, але його помітили і з цього моменту всі стали говорити про появу нової зірки в реп-індустрії.

В 2002 році CD 50 Cent'a "Guess Who's Back?" потрапляє до Eminem'а. Вражений альбомом, Eminem запрошує Кертіса в Лос-Анджелес, де знайомить його з Dr.Dre. Після укладення одномільйонної угоди  50 Cent випускає мікстейп "No Mercy, No Fear".

У лютому 2003 року 50 Cent випустив свій перший комерційний альбом "Get Rich or Die Tryin". Альбом мав неймовірний успіх, популярний інтернет-портал All Music Guide охрестив його найгучнішим дебютом десятиліття. Альбом одразу зайняв першу позицію в Billboard 200. Сингл "In da Club" встановив рекорд як найбільш прослуховуваний в історії радіо. Таким чином репер заявив про себе на весь світ.

В 2003 році "Interscope" спеціально для 50 Cent'а засновує новий лейбл "G-Unit Records". У березні 2005 року 50 Cent випускає другий комерційний альбом "The Massacre". Кертіс став першим артистом, чиї три сингли "Candy Shop", "Disco Inferno" і "How We Do" одночасно перебували в Billboard 200 на протязі декількох тижнів. У вересні 2007 року виходить третій комерційний альбом "Curtis", який був навіяний спогадами про колишнє життя Кертіса. В 2007 році 50 Cent був визнаний журналом "Forbes" найбагатшою людиною в реп-індустрії після Jay-Z.

Окрім розвитку музичної кар'єри Кертіс почав зніматися у кіно, дебютувавши роллю Маркуса у фільмі "Розбагатій або здохни" (2005).

Серед інших робіт Кертіса Джексона у кіно, ролі в таких фільмах як "Дім хоробрих" (2006), "Право на вбивство" (2008), "Навипередки зі смертю" (2009), "Дванадцять" (2010), "13" ( 2010), "Під перехресним вогнем" (2010), "Ствол" (2010), "Підстава" (2011), "Помста" (2011) та інші.Постери
Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар
Гость
Гость 31 січня 2014 22:34
0
йа таких как ан в рат бамбил
.
Гтрольость
Гтрольость 31 січня 2014 22:34
0
йа таких как ан в рат бамбил
.