Вес Андерсон


Wes Anderson
Дата народження:
01 травня 1969

Рейтинг персони

9.5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Американський режисер, сценарист, продюсер і актор.

Уеслі Уолз Андерсон народився в Х'юстоні, Техас, США. 

Андерсон вивчав філософію в університеті Техасу, де зустрів Оуена Уілсона. Після виробництва короткометражної версії кримінальної комедії "Пляшкова ракета" ("Bottle Rocket"), в якій Оуен Уілсон був не лише актором, але і автором сценарію разом з Уесом, відбувся її прем'єрний показ на фестивалі в Сендансі в 1993 році. Джеймс Л.Брукс, відомий продюсер, звернув увагу на стрічку Уілсона і Уеса і допоміг початкуючим кінематографістам зробити повнометражний  фільм. 

Андерсон розривається між роботою у Нью-Йорк Сіті і Парижі. У список його друзів додаються сценарист і режисер Ноа Баумбака і актриса і режисер Софія Коппола

Уес часто посилається на фільм "Випускник", режисер Майк Ніколс, як на джерело свого натхнення, і заявляє, що є прихильником Хела Ешбі. Андерсон відомий і тим, що в своїй роботі часто використовував американську літературу, особливо Скотта Фіцджеральда і Джерома Селінджера.

Дебютний повнометражний фільм Уес зняв в 1996 році - "Пляшкова ракета". Далі послідували фільми: "Rushmore" (1998), "The Royal Tenenbaums" (2001). У журналі "Есквайр" відомий режисер Мартін Скорсезе, будучи шанувальником творчості Андерсона, прихильно відізвався про його "Пляшкову ракету" і "Академію Рашмор" і назвав "Пляшкову ракету" одним з 10 його улюблених фільмів. А "Сімейка Тененбаум" довгий час була фаворитом критиків, мала високий комерційний успіх і була номінована на премію " Оскар". 

У 2005 році  став продюсером комедії "Кальмар і кит" ("The Squid and the Whale"). У 2007 році  Оуен Уілсон знов співпрацював з Уесом в пригодницькій стрічці "Потяг на Дарджилінг. Відчайдушні мандрівники". А на 2009 рік намічений випуск мультфільму "Фантастичний містер Фокс".
Ім’я:
21 січня 2022
Ваш коментар