Ян Артюс-Бертран


Yann Arthus-Bertrand
Дата народження:
13 березня 1946
Посилання:
Офіційний сайт

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Французький фотограф, фотожурналіст, кавалер ордену Почесного легіону і володар безлічі нагород. Засновник і глава фотоагентства Altitude, засновник фонду GoodPlanet. Режисер екологічного фільму Дім (Home) (спільна робота з Люком Бессоном).

Отримав світову популярність завдяки серії фотографій різних куточків Землі, які були зняті з повітря: проект «Земля, побачена з неба» (англ. Earth from the Air; 1995). Ним зроблено 500 тисяч фотографічних портретів і аерофотографій більш, ніж в 100 країнах світу; проведено понад 100 безкоштовних open-air виставок, на яких побували понад 100 млн відвідувачів. Фотографував десять Париж-Дакар ралі. Фотографії Артюса-Бертрана публікувалися в таких журналах, як Paris Match, Geo, Life, National Geographic.

Біографія

Закінчив акторський факультет Паризької школи мистецтв. Чотири роки працював в кіноіндустрії — спочатку помічником директора, потім актором (зіграв у фільмі «Скажи мені, хто ти» з Мішель Морган). У 21 рік несподівано виїхав спочатку до гори Оверін (сторож в заповіднику), а в 1976 у Кенію (біолог в заповіднику Масаі-Мара) — саме тут він зробив свою першу «повітряну» фотографію з вертольота.

Повернувшись до Парижу, Ян почав роботу фотожурналіста, спеціалізуючись на спорті, пригодах і природі.

У 1989 організував змагання серед ста найкращих французьких фотографів «3 дні у Франції».

У 1991 створив власне фотоагентство Altitude і повернувся до аерографії — зйомкам з повітряної кулі і вертольота.

У 1994 почав ретельне дослідження про стан Землі під егідою ЮНЕСКО. У рамках дослідження, він зробив інвентаризацію найкрасивіших пейзажів у світі, які були зроблені з вертольотів і повітряних куль. Книгу з цього проекту Земля зверху («La Terre Vue du Ciel») продано понад 3 мільйонів копій і була переведена на 24 мови.

У 2003 почав працювати над проектом «Інші шість мільярдів» і відправив трьох операторів в різні країни для зустрічей з людьми, що живуть в місцях, які були сфотографовані з повітря.

1 липня 2005 заснував міжнародний екологічний фонд GoodPlanet.

Фільмографія

 • 2003 — 7 milliards d'Autres / 7 billion Others
 • 2006—2011 16 серійний серіал про нашу Землю — EARTH FROM ABOVE / VU DU CIEL
 • 2009 — документальний фільм Home — результат спільної творчості Яна Артюса-Бертрана і Люка Бессона. Мальовничі краєвиди Землі з висоти пташиного польоту супроводжуються розповіддю про екологічну катастрофу, що загрожує планеті. Фільм у прокаті виходив коротшою і довшою версією, і коротка версія має український дубляж.
 • 2011 — FORESTS AND PEOPLE / DES FORÊTS ET DES HOMMES
 • 2012 — A THIRSTY WORLD (La soif du monde) / LA SOIF DU MONDE
 • 2012 — Planet Ocean — в цьому Яну Артюсу-Бертрану допоміг Michael Pitiot.
 • 2014 — MÉDITERRANÉE, NOTRE MER À TOUS
 • 2015 — ALGERIA FROM ABOVE / L'ALGERIE VUE DU CIEL
 • 2015 — Human.
 • 2016 — Terra

Книги

У світі продано 3 млн книг з його фотографіями. Артюс-Бертран випустив близько 60 книг з фотографіями, зробленими з висоти. Найвідоміші:

 • «Леви» (1981) — перша книга Артюса-Бертрана, в якій використовувалися фотографії з повітряної кулі;
 • «3 дні у Франції» (1989) — збірник робіт ста найкращих французьких фотографів;
 • «365 днів: Земля з висоти» (2000).Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар