Ліор Ашкеназі


Lior Ashkenazi
Дата народження:
01 січня 1969

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Ліор Ашкеназі - ізраїльський актор театру і кіно, відомий кіноаудиторії за ролями у фільмах «Примітка», «Дуже погані хлопці», «Пізнє одруження» та іншим.

Ліор народився 1 січня 1969 року в Рамат Гані, в Ізраїлі в сім'ї сефардскіх євреїв-іммігрантів з Туреччини, що переїхали в Ізраїль в 1964 році. Хлопчик виріс у кварталі Єгошуа. Його батько, Шмуель, займався друкованою діяльністю, а мати, Вікторія, була домогосподаркою. Вдома його батьки спілкувалися на Ладіно, який став першим і рідним для Ліора. Через проблеми в школі у віці 16 років Ашкеназі переїхав до комуни Кибуц.

В ізраїльській армії Ашкеназі служив десантником, після чого вивчав ази акторської майстерності в школі акторської майстерності «Beit Zvi» в Рамат Гані. У 1994 році після закінчення інституту Ашкеназі почав працювати в національному ізраїльському театрі «Habima», він також виконав безліч ролей у постановках тель-авівського театру «Beit Lessin Theater» під керівництвом режисера та викладача «Beit Zvi» Зіпі Пайнс. Крім того Ліор побував і в складі театральної трупи театру «Cameri» в Тель-Авіві.

Дебютною роллю на екрані для Ашкеназі стала головна роль в короткометражній драмі ізраїльського режисера Лайта Каплана «Kanon» в 1997 році. Після цього він знявся у ряді фільмів і в 2001 році отримав головну роль Зази у франко-ізраїльській комедії режисера Довера Кошашвілі «Пізнє одруження». У 2003 році він виконав одну з головних ролей (Леонарда) в драмі Елі Коена «Електрична людина», роль Дона Вассермана у фантастичній комедії Дрора Шауля «Сіма Вакнін - Відьма» і Оттарі у фільмі Довера Кошашвілі «Небесний дар». А через рік глядачі могли побачити Ліора в головній ролі детективного трилера виробництва Швеції та Ізраїлю «Прогулянки по воді», режисером якого виступив Ейтан Фокс.

За свою творчу кар'єру Ашкеназі встиг знятися в більш двадцяти фільмах і серіалах, а за період другого десятиліття нового століття він виконав десять ролей. У 2010 році Ашкеназі розпочав співпрацю з двома ізраїльськими режисерами - Навотом Папушадо і Аароном Кешалісом, знявшись в головній ролі їх дебютної картини - трилера «Скажені». Після цього в 2013 році він отримав головну роль в їхньому новому фільмі - комедійній стрічці «Дуже погані хлопці», що завоював звання кращого фільму року, на думку Квентіна Тарантіно.

У 2011 році актор виконав головну роль у стрічці Джозефа Седара «Примітка», а в 2012 з'явився в образі Моті в мелодрамі Ейтона Фокса «Історія Йоссі». У 2013 році Ашкеназі постав перед глядачами в образах головних героїв драми «Місіонер» американського режисера Бальтасара Кормакура і франко-ізраїльського фільму «Дюна» режисера Йоссі Авірама.

У 2014 році Ліон Ашкеназі отримав одну з головних ролей (разом з Ремондом Амсалем) в короткометражній драмі «Дорогий господь» (режисерів Гайя Наттіва і Ереза Тадмора) і сімейному фільмі Ліі Гілата «Encirclements».

Ліон Ашкеназі двічі був у шлюбі, першою дружиною була актриса Шира Фарбер, після розставання з якою Ашкеназі зустрічався зі сценаристом Сігал Авін. Від шлюбу з першою дружиною у Ашкеназі народилася дитина. 26 грудня 2011 Ліон знову одружився, цього разу його обраницею стала продюсер Майя Амселлем, з якою він ростить доньку, народжену в серпні 2012 року.
Ім’я:
31 липня 2021
Ваш коментар