Олів'є Ассаяс


Olivier Assayas
Дата народження:
25 січня 1955

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Сценарист, режисер, оператор, кінокритик.

Місце народження: Париж, Франція.

Є сином покійного французького режисера і сценариста Жака Ремі . Середня школа для майбутнього режисера пройшла в ліцеї Блеза Паскаля д'Орсе, після якого він вступає у Вищу Національну школу витончених мистецтв при Парижі. Вирішуючи на цьому не зупинятися, вчиться ще в одному вищому навчальному закладі Парижа, де отримує ступеня бакалавра та магістра, як знавець сучасної літератури. Саме тоді й починається його шлях до кар'єри кінорежисера, коли його статті з'являються в різних друкованих виданнях.

Ставши автором колонок в журналах, в першу чергу Олів'є Ассайас виступає як кінокритик і оглядач. Наприклад серед його перших публікацій можна відзначити легендарне видання "Les Cahiers du cinéma", де він пропрацював близько п'яти років, покинувши їх у 1985 році. При цьому він уже в 1980 зняв одну зі своїх перших робіт, яка була короткометражною. Ще серед його статей можна відзначити публікації в журнали "Heavy Metal" (не варто плутати з однойменним коміксом) і "Рок & Фолк". Це була перша половина 80-х, до цього ж, ще підлітком, частенько тинявся на знімальному майданчику, куди його приводив батько. Деякий час виступав як секретар батька, а пізніше навіть працював над кількома сценаріями для серіалу "Мегре" Під час роботи в журналі "Les Cahiers du cinéma" часто захоплювався роботами азіатських режисерів. Саме в 1985 на екрани виходить його дебютна повнометражна кіноробота, під назвою "Побачення".  

У 1998 році він навіть одружився на одній з зірок кінематографа Гонконгу Меггі Чун, правда пара розлучилася через три роки, залишившись в дружних відносинах. У 2011 його запросили в ложе журі міжнародного Каннського кінофестивалю. Через рік його фільм "Щось у повітрі" був номінований на престижні нагороди, отримавши Золоті Озелли за кращий сценарій і Приз фонду Міммо Ротелла на Венеціанському кінофестивалі. Крім того, стрічка номінувалася на Золотого Лева.

Серед улюблених режисерів Олів'є Ассайаса, про яких він свого часу написав есе, значаться Андрій Тарковський, Робер Бресон, Інгмар Бергман.
Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар