Інґмар Берґман - біографія, фільмографія та фото Інґмар Берґман - Kino-teatr.ua

Київ
язык
Увійти через
facebook google

Інґмар Берґман


Персона - Інґмар Берґман
Like
«Ingmar Bergman»
Дата народження:
14 липня 1918
Дата смерті:
30 липня 2007

Біографія

 Шведський режисер театру і кіно, сценарист, письменник.

Основні теми творчості Інгмара Бергмана - криза релігії, криза традиційної сім'ї, криза особистості; пошуки справжніх відносин між людьми. Роблячи основну ставку на великий план осіб, які передають складну гаму почуттів, Бергман за допомогою своїх акторів висловлює складні переживання екзистенціальної зустрічі людини з правдою про світ всередині і навколо себе.

Закінчив Стокгольмський університет, де вивчав літературу та історію мистецтв. Професійно працювати в кіно Бергман почав в 1941 році, редагуючи сценарії. Однак незабаром він написав власний сценарій під назвою Цькування, який був екранізований в 1944 році. Далі майже для всіх своїх картин сценарії писав сам Бергман.

З 1946 року почав знімати і власні фільми. Світове визнання принесли його режисерські роботи 1950-1960-х років - «Сунична галявина», «Сьома печать», «Усмішки літньої ночі», «Причастя», «Мовчання», «Персона». Починаючи з фільму «Дівоче джерело», беззмінним оператором Бергмана стає Свен Нюквіст. До нього багато картин Бергмана були зняті оператором Гуннаром Фішером. Режисер продовжував активно працювати в кіно в наступні десятиліття. У 1970-1980-і роки на екрани вийшли «Шепоти і крики», «Сцени з подружнього життя», «Осіння соната», «З життя маріонеток», грандіозні «Фанні і Олександр» та інші.

Його дев'ять дітей також стали, в основному, діячами культури і мистецтва. Син Даніель був режисером художнього фільму «Недільний дитина», Єва і Ян - також режисери. Карін Беате «Лінн» Ульман (дочка від актриси Лів Ульман) - випускниця вальдорфської школи, відома як письменник, журналіст, критик і колумніст. Анна і Олена - актриси, Матс Бергман - актор.

Останні роки кінорежисер проводив на маленькому острові Форі в Балтійському морі, де у нього був власний будинок. Помер 30 липня 2007 року в один день з іншим знаменитим режисером Мікеланджело Антоніоні.


Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
10.0 / 10 Голосів: 1

ПостериІм’я
19 серпня 2019
Ваш коментар