фильм Крик

Голлі Беррі


Halle Berry
Дата народження:
14 серпня 1966

Рейтинг персони

8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Біографія

Американська акторка, продюсер і модель.

Холлі Марія Беррі народилася 14 серпня 1966 року в Клівленді, штат Огайо, США, в родині медсестри психіатричної лікарні Джудіт Енн і водія автобуса Джерома Джессі Беррі. У Холлі є старша сестра Хейді. Коли Беррі було 4 роки, її батьки розлучилися, а діти залишилися з матір'ю. Після цього сім'я переїхала у Бедфорд, штат Вірджинія, де акторка відвідувала Старшу школу Бедфорда. Там Холлі була редактором шкільної газети, а також стала лідером групи підтримки. Після школи Беррі деякий час працювала в дитячому відділі супермаркету "Higbee's Department Store". Також акторка навчалася у Громадському коледжі Каягогі, штат Огайо. У 1986 році вона стала "Першою віце-міс США", що дало їй право стати першою афроамериканською представницею від США на "Міс Світу", де зайняла 6 місце. Так почалася її модельна кар'єра.

Дебют Холлі в кінематографі відбувся в 1989 році з серіалу "Живі ляльки", де вона з'явилася в 12 епізодах. Через 2 роки Беррі зіграла у фільмі "Останній бойскаут".

Період з 2000 по 2005 роки був одночасно одним з найуспішніших і найбільш провальних у кар'єрі актриси. Усе почалося в 2000 році, коли вона виконала роль Шторм у першій частині франшизи "Люди Ікс". У цьому ж році вона отримала свій єдиний "Золотий глобус" як "Найкраща акторка міні-серіалу або фільму на ТБ" за картину "Познайомтеся з Дороті Дендрідж". Пізніше Холлі ще тричі номінувалася на цю нагороду.

Наступний, 2001, рік для Беррі ознаменувався стрічками "Пароль "Риба-меч"" і "Бал монстрів". За останню вона отримала "Оскар" за "Найкращу жіночу роль".

Далі були фільми "Помри, але не зараз" (2002), "Люди Ікс 2", "Готика" (обидва 2003), "Жінка-кішка" (2004). Якраз за останню картину акторка отримала антипремію "Золота малина" за "Найгіршу жіночу роль". Але Холлі вчинила гідно, сама прийнявши цю "нагороду" та ще й узявши на церемонію свій "Оскар".

Протягом 2005-2012 років у фільмографії Беррі з'явилися стрічки "Роботи" (2005), "Люди Ікс: Остання битва" (2006), "Ідеальний незнайомець" (2007), ""Старий" Новий рік" (2011), "Хмарний атлас "(2012).

У 2013 році акторка влізла в фільм "Муві 43", після чого була вдруге номінована на антипремію "Золота малина". Цього разу обійшлося лише номінацією. У тому ж році була картина "Тривожний виклик", а ще через рік стрічка "Люди Ікс: Дні минулого майбутнього".

Холлі Беррі була тричі заміжня: за бейсболістом Девідом Джастісом, музикантом Еріком Бене та актором Олів'є Мартінесом, від шлюбу з яким є син Масео. Крім того, у акторки є дочка Нала від фактичного шлюбу з фотомоделлю Гебріелом Обрі.Постери
Ім’я:
16 січня 2022
Ваш коментар