Пол Беттані


Paul Bettany
Дата народження:
27 травня 1971

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Британський актор. 

Народився  в Лондоні, Англія, Великобританія.  

Його батько Тейн Беттані грав в Королівському Шекспірівському театрі і викладав драматичне мистецтво, його бабуся Ольга Гвінн була зіркою лондонської сцени, а мати займалася професійно співом. 

Здобув класичну театральну освіту в Лондонському Центрі драми, а його дебют на сцені відбувся в постановці режисера Стівена Долдрі - спектаклі "Візит інспектора" на сцені театру "West End". Потім він провів сезон в театрі "Royal Shakespeare Company", беручи участь в постановках таких п'єс як  "Річард III", "Ромео і Джульєта" і "Юлій Цезарь" до тих пір, поки не дебютував в художньому фільмі "Схильність" (1997). 

Беттані повернувся на сцену, щоб зіграти в спектаклі "Любов і розуміння" в театрі "London’s Bush Theatre". Пізніше він зіграв ту ж роль в театрі "Longwharf Theatre" в штаті Коннектикут, США. Після п'єси він продовжив зніматися в телесеріалах, серед яких були "Смертельна мережа" (1998) Лінди Ла Планте і "Повернення додому" (1997), в якому він зіграв разом з Пітером  О'Тулом.      

Перед тим, як знятися в своєму другому повнометражному фільмі "Три англійки за містом" (1998), Беттані зіграв в постановках "Ще один рік даремно" і "Будинок чужака". Наступною його роботою став фільм "Після дощу" (1999), потім Беттані зіграв роль Стірфорта в серіалі виробництва каналу TNT "Девід Копперфілд" (2000) режисера Пітера Медака.  

Свою першу головну роль зіграв у фільмі "Гангстер №1" (2000, реж. Пол МакГіган), за цю роль Беттані був номінований на премії "British Independent Film Award" і "London Film Critics’ Award" в номінації "Кращий новачок". У цьому ж амплуа він з'являється ще в двох картинах "Мертві життя" (2000) і "Цмок, цмок, ба-бах" (2000), після чого досить несподівано для глядача, але від цього не менш блискуче відходить від образу "поганого хлопця" в картині "Історія лицаря" (2001). 

У цьому ж році, разом з роллю в прекрасній біографічній драмі Рона Ховарда "Ігри розуму" (2001), до Беттані приходить справжня світова популярність. Втім, робота в цій картині стала етапною не лише в кінематографічній кар'єрі Беттані, але і в його особистому житті. Під час зйомок,  він знайшов  в особі виконавиці головної жіночої ролі Дженніфер Коннелі - свою майбутню дружину і матір свого сина, Стеллана.  

Вирішивши не зупинятися на досягнутому і зростати професійно, він зіграв в драматичному трилері Ларса Фон Трієра "Догвілль" (2003) разом з Ніколь Кідман і Стелланом Скарсгардом. Наступною його роботою стала романтична комедія "Уімблдон" (2004) Річарда Лонкрейна, також він зіграв разом з Расселом Кроу у фільмі "Господар Морів: На краю землі" (2003) режисера Пітера Уіра. За свою роботу в цьому фільмі він отримав винагороду "Evening Standard Award" в номінації "Кращий британський актор", а також був номінований асоціаціями BAFTA  і "Broadcast Film Critics Association" в категорії "Кращий актор другого плану".   

Знімався в таких фільмах як "День розплати" (2003), "Вогненна стіна" (2006), "Код Да Вінчі" (2006), "Чорнильне серце" (2008), "Молода Вікторія" (2009), "Походження" (2009), "Легіон" (2010), "Турист" (2010), "Священик" (2011) та інші.

 Постери
Ім’я:
17 червня 2021
Ваш коментар