Ніл Бломкамп


Neill Blomkamp
Дата народження:
17 вересня 1979

Рейтинг персони

9.5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Південноафриканський і канадський режисер, сценарист, актор, продюсер і монтажер.

Ніл Бломкамп народився 17 вересня 1979 року в Йоганнесбурзі, провінція Гаутенг, Південно-Африканська Республіка. Майбутній режисер відвідував заняття у Старшій школу Редхілла в рідному Йоганнесбурзі. У чотирнадцятирічному віці Ніл познайомився з Шарлто Коплі, який пізніше запропонував йому роботу в його компанії на посаді художника-аніматора. Згодом Бломкамп переїхав до Ванкувера, провінція Британська Колумбія, Канада, де навчався у Ванкуверській школі комп'ютерної графіки та спецефектів.

Режисер почав свій шлях у кінематографі у 2003 році з короткометражних проектів. Дійсно значущою для нього була короткометражка "Вижити в Йобурзі" 2005 року, яку він зняв за копійки. Головну роль там виконав його давній друг Шарлто Коплі, який взагалі-то і не був актором. Саме ця робота надалі переросла у відмінний фільм "Район №9" (2009, номінація на "Оскар" за сценарій), що принесло Нілу популярність. Варто відзначити, що Бломкамп завжди працює й над сценарієм своїх кінопродуктів.

Протягом 2013-2015 років режисер і сценарист узяв участь у створенні ще декількох вельми якісних стрічок – це були "Елізіум: Рай на Землі" (2013) і "Робот на ім'я Чаппі" (2015).

Ніл Бломкамп одружений зі сценаристкою Террі Татчелл.
Ім’я:
21 червня 2021
Ваш коментар