Орландо Блум


Orlando Bloom
Дата народження:
13 січня 1977

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 11

Біографія

Британський актор. 

Народився в Кентербері, Кент, Англія, Великобританія.

Повне ім'я - Орландо Джонатан Бланчард Блум.

Дебют Блума на сцені відбувся ще у дитинстві, коли він приймав участь в шкільних постановках. В 1993 році, у віці 16 років, Орландо покинув рідне місто і переїхав до Лондона, щоб виступати там у складі Національного Молодіжного Театру, де пропрацював більше 2 років, після чого був удостоєний стипендії на навчання в Британсько-американській Академії Акторської Майстерності. 

Закінчивши Академію, Блум отримав роль у спектаклі "Прогулянка у Віденських Лісах", де і був помічений агентом по кастингу і був запрошений на невелику роль у фільмі "Уайлд" (1997), яка стала його дебютом у великому кіно.

Після цієї стрічки Орландо почали активно запрошувати зніматися в інших картинах, проте молодий актор віддав перевагу над зйомками навчанню в престижній Школі Музики і Драми Гілдхолл. Навчаючись, він продовжував грати в театрі - серед спектаклів з його участю були Чеховські "Три Сестри", "Дядько Ваня" і деякі інші. 

У 1999 році взяв участь в пробах на одну з ролей в екранізації трилогії Дж.Р.Р. Толкієна "Володар перстнів". Відбір на ролі в цьому кінопроекті проводився в багатьох англомовних країнах. Блум вдало пройшов проби на роль Бороміра, але після зустрічі з режисером картини Пітером Джексоном, Орландо отримав роль Леголаса і повинен був зніматися у всіх трьох частинах картини. Цю роль він отримав за два дні до закінчення Школи музики і драматичного мистецтва, що було дуже великим успіхом для молодого актора. 

Фільм "Володар перстнів: Братерство перстня" вийшов на екрани в грудні 2001 року і, миттєво став касовим хітом, був визнаний як фанатами так і критиками однією з кращих екранізацій за всю історію кіно. Роль Леголаса стала для Блума пропуском у кіно и принесла премию "Empire Award" за кращий дебют. В тому ж році він отримав роль молодого бійця в "Падінні Чорного Яструба" Рідлі Скотта

Пізніше Блум отримав пропозицію зіграти одну з головних ролей в "Піратах Карибського моря" - пригодницькій стрічці, на створення якої авторів надихнув одноіменний атракціон Діснейленда. Фільм зібрав в США більше 300 млн доларів (при бюджеті в 125 млн), стрічка стала одним з найкрупніших блокбастерів року, змусивши своїх творців практично одразу оголосити про запуск у виробництво ще двох сіквелів "Піратів". 

В 2004 році на екрани вийшла епічна історія "Троя". Повернутися до героїчного образу Блуму допоміг Рідлі Скотт, що запросив актора на головну роль у "Царство небесне" (2005). У цьому ж році вийшов фільм Кемерона Кроу "Елізабеттаун" (2005).

Серед робіт актора у кіно, ролі в таких фільмах як трилогія "Володар перстнів" (2001-2003), "Банда Келлі" (2003), "Пірати Карибського моря: Прокляття Чорної перлини" (2003), "Парубок з кальцію" (2004), "Гавань" (2004), "Пірати Карибського моря: Скриня мерця" (2006), "Любов та інші катастрофи" (2006), "Пірати Карибського моря: На краю Світу" (2007), "Нью-Йорк, я люблю тебе" (2008), "Головна вулиця" (2010), "Мушкетери" (2011) та інші.

У липні 2010 року Орландо Блум одружився на австралійській моделі Міранді Керр. 6 січня 2011 року в пари народився син Флінн.

 Постери
Ім’я:
20 червня 2021
Ваш коментар