Володимир Бортко


Владимир Бортко
Дата народження:
07 травня 1946

Рейтинг персони

1 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Російський режисер, сценарист і продюсер.

Володимир Володимирович Бортко народився в Москві. Після навчання в Київському геологорозвідувальному технікумі він в 1965—1966 роках служив в армії, потім три роки працював техніком-електриком в "Воєнпроекті" в Києві. 

У 1969 році Володимир Бортко поступив в Київський державний інститут театрального мистецтва імені І. К. Карпенко-Карого. Закінчивши інститут в 1974 році, він працював асистентом режисера на кіностудії імені А. Довженко, а після режисером-постановщиком і в 1975 році поставив свій перший фільм "Канал". 

У 1980 році став режисером-постановщиком на кіностудії "Ленфільм", де поставив фільм "Комісія з розслідування". Популярність прийшла до Володимира Бортко після комедійної стрічки "Блондинка за рогом", на головні ролі в якій режисер запросив Андрія Міронова і Тетяну Догилеву. Екранізація повісті Михайла Булгакова "Собаче серце" принесла Володимиру Бортко визнання світової кіногромадськості — цей фільм був удостоєний Гран-прі кінофестивалю в Перуджі. У 1991 році на екрани вийшла військова драма "Афганський злам", в якій знявся популярний в ті роки в Радянському Союзі італійський актор Мікеле Плачідо. Після комедії "Успіху вам, пани..." 1991 р. і до поставленої в 1998 р. драми "Цирк згорів і клоуни розбіглися" В. Бортко практично не працював за фахом. 

Нове століття відмічене значними телевізійними роботами режисера: "Бандитський Петербург", "Ідіот", і "Майстер і Маргарита".
Ім’я:
05 серпня 2021
Ваш коментар