Обитель зла

Кеннет Брана


Kenneth Branagh
Дата народження:
10 грудня 1960
Посилання:
Офіційний сайт

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Біографія

Британський актор, режисер, сценарист і продюсер. 

Народився в Белфасті, Північна Ірландія, Великобританія. Повне ім'я - Кеннет Чарльз Брана

В 1970 році сім'я переїхала в місто Рідінг на півдні Англії, де дев'ятирічному Кеннету, щоб уникнути кепкувань у школі, довелося позбавитися від ірландського акценту. У віці вісімнадцяти років він поступив в Королівську академію драматичного мистецтва і, закінчивши її в 1981 році, отримав Золоту медаль Бенкрофта — винагороду за блискучі успіхи у навчанні. 

У кіно  дебютував роллю в серіалі "Повсякденні ігри" (1982-1984). В 1983 році Брана знявся в мінісеріалі "Мебері". Впродовж подальших декількох років Брана регулярно знімався на телебаченні, беручи участь в серіалах і телефільмах. В той же час Брана почав грати в театрі. В 1983 році у віці двадцяти трьох років він приєднався до трупи Королівського суспільства Шекспіра і зіграв Генріха V в одноіменному спектаклі за п'єсою Шекспіра.  

В 1986 році Брана повернувся на телебачення і взяв участь у драмі "Примари" за п'єсою Генріка Ібсена і в телефільмі "Леді не для спалювання".  Далі в 1987 році послідували другорядні ролі в драмі "Місяць в селі" і "В розпал літа", а також робота, що принесла акторові номінацію на премію BAFTA, — головна роль в семигодинному мінісеріалі "Фортуна війни". 

В 1987 році Брана спільно з Девідом Парфіттом відкрив власну театральну компанію під назвою "Ренесанс", де поставили ряд п'єс. 

В 1989 році Кеннет Брана стає сценаристом, режисером і виконавцем головної ролі в кіноверсії "Генріха V", що отримала схвалення публіки і критиків. Цей дебют приніс Кеннету дві номінації на премію "Оскар" в категорії "кращий режисер" і "кращий актор", а також премію "BAFTA". 

В 1991 році Брана відправився в США, де в якості режисера приступив до роботи над містичним трилером "Померти заново". Окрім самого Кеннета у фільмі знялися Енді Гарсія, Робін Уільямс та інші відомі актори. Критики знов високо оцінили майстерність Брана — його друга режисерська робота була номінована на здобуття головного призу Берлінського кінофестивалю. 

В 1993 році він знов повернувся до шекспірівської тематики - в якості режисера і актора екранізації п'єси "Багато галасу з нічого" (1993), за цей фільм Брана був номінований на здобуття однієї з престижних винагород у світі кіно — "Золоту пальмову гілку" кінофестивалю у Каннах. Потім Брана приступив до свого самого амбітного на той час проекту — драми "Франкенштейн Мері Шеллі". На роль жахливого творіння Віктора Франкенштейна, якого він зіграв сам, Брана запросив Роберта де Ніро. У трьох наступних роботах Кеннет знов звернувся до Шекспіра. Спочатку в 1995 році він зняв чорно-білу комедію "Зимова казка" і був удостоєний за режисуру премії "Золота озелла" Венеціанського кінофестивалю. Потім актор з'явився в образі злодія Яго в драмі Олівера Паркера "Отелло", і, нарешті, в 1996 році з блиском екранізував "Гамлета", виконавши у фільмі роль самого принца. Цей проект у підсумку був удостоєний ряду винагород, в числі іншого Брана знов отримав номінацію на премію "Оскар". 

У період з 1997 по 2000 рік знявся у фільмах "Лісовик" (1997), "Знаменитість" (1998), "Теорія польоту" (1998), "Дикий, дикий Захід" (1999) і "Марні зусилля любові" (2000). 

Знімався в таких фільмах як "Клітка для кролика" (2002), "Гаррі Поттер і таємна кімната" (2002), "Любовний трикутник" (2002), "Операція Валькірія" (2008), "Рок-хвиля" (2009) та інші. 

В 2006 році Брана повернувся до роботи режисера і випустив дві картини — романтична комедія "Як Вам це сподобається" за п'єсіою Шекспіра і музичну картину "Чарівна флейта". Серед останніх режисерських проектів Кеннета Брани фільми "Сищик" (2007) і "Тор" (2011).Постери
Ім’я:
01 грудня 2021
Ваш коментар