Даніель Брюль


Персона - Даніель Брюль
Like
Daniel Brühl
Дата народження:
16 червня 1978

Рейтинг персони

9.3 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Біографія

Німецький актор. 

Народився в Барселоні, Каталонія, Іспанія.

Повне ім'я - Даніель Сесар Мартін Брюль Гонсалес Домінго

Син німецького режисера Ханно Брюля. Незабаром після народження Даніеля сім'я переїхала до Кельну, Німеччина, де він і виріс. Оскільки народився в інтернаціональній сім'ї, вільно володіє іспанською і німецькою мовами, втім, так само, як і каталонською. 

Даніель почав свою акторську кар'єру в юному віці, дебютувавши в епізодичній ролі у фільмі "Друзі по життю" (1992). Глобальний прорив стався в 2003 році після виходу фільму "Гуд бай, Ленін!", у якому він зіграв головну роль Алекса Кернера. За цю роль він отримав нагороду Європейської Кіноакадемії як кращий актор. 

В 2004 році вперше спробував себе в англомовному фільмі "Пані в ліловому", зігравши разом з такими легендами британського кінематографа, як Джуді Денч і Меггі Сміт. У цьому ж році отримав премію за кращу акторську роботу (вибір аудиторії) за фільм "До чого думки про кохання?", і одночасно номінований на аналогічну номінацію за фільм "Вихователі". 

В 2006 році був у жюрі Каннського Кінофестивалю. У вересні 2006 року в Іспанії вийшов фільм "Сальвадор", відмічений на фестивалі у Каннах. В цій роботі Даніель Брюль зіграв головну роль — Сальвадора, каталонського анархіста за часів режиму Франко. 

Нові роботи Даніеля включають англо-російський фільм "По етапу", де він грає молодого нациста. У червні 2006 він знімався у фільмі "2 дні в Парижі", романтичній комедії, знятій французькою актрисою Жюлі Дельпі, яка теж знімається в цій картині.

Серед інших робіт актора у кіно, ролі в таких фільмах як "Нічне вторгнення" (1999), "У глибині" (2000), "Білий шум" (2001), "Щасливого Різдва" (2005), "Ультиматум Борна" (2007), "Джон Рабе" (2009), "Графиня" (2009), "Безславні виродки" (2009), "Моя заповітна мрія" (2011) та інші.

 

 


ПостериІм’я:
09 липня 2020
Ваш коментар