Джим Бродбент


Jim Broadbent
Дата народження:
24 травня 1949

Рейтинг персони

7 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Англійський актор, сценарист і продюсер. 

Народився в Лінкольні, графство Лінкольншир, Англія. 

Його батько, меблевий майстер, і мати, скульптор, - були акторами-любителями і грали в маленькому театрі. Здобувши початкову освіту в школі-інтернаті в Редінгу, Джим поступив в художню школу, але незабаром перевівся звідти в Лондонську Академію музики і драматичного мистецтва. Закінчивши академію в 1972 році, працював на скромній посаді помічника режисера в театрі Регент-парку.

Починав з ролей в провінційних театрах, поки в другій половині сімдесятих не заснував разом зі своїм другом, актором Патріком Барлоу, трупу з двох чоловік "Національний театр Брента". Вперше йому вдалося звернути на себе увагу широкої аудиторії в 1976 році, зігравши декілька ролей в циклі п'єс по науково-фантастичному роману Роберта Ши "Іллюмінат!". Надалі Бродбент працював у Королівському Національному і Королівському Шекспірівському театрах. 

Вперше з'явився на кіноекрані в 1978 році в епізодичній ролі у фільмі "Крик". Досить тривалий час знімався в невеликих ролях. Окрім цього, працював на телебаченні, у популярному комедійному серіалі "Чорна гадюка". Перелом в його кар'єрі стався в 1990 році, завдяки режисеру Майку Лі, з яким Бродбенту вже доводилося працювати в театрі. У його комедії "Життя - прекрасне!" Бродбент зіграв свою першу велику роль у кіно. 

Найбільш вражаючою акторською роботою цього періоду стала роль підступного Бекінгема в оригінальному трактуванню шекспірівського "Річарда III" (1996) режисера Річарда Лонкрейна. Наступне велике досягнення актора було знов пов'язане з Майком Лі - за роль в його музично-історичній картині "Кутерьма" (1999) Бродбент висувався на здобуття премії Британської академії кіно і телебачення і був визнаний кращим актором на Венеціанському кінофестивалі в 1999 році, отримавши "Кубок Вольпі". Незабаром його чекав черговий тріумф в психологічній драмі "Айріс" (2001). Цю роль можна вважати найвдалішою в акторській біографії Бродбента. Цього разу його талант отримав визнання і за океаном - за цей фільм він був удостоєний премій "Оскар" і "Золотий Глобус" як кращий актор другого плану. 

Знімався в таких фільмах як "Снігове почуття Смілли" (1997), "Щоденник Бріджет Джонс" (2001), "Мулен Руж" (2001),  "Банди Нью-Йорка" (2002), "Віра Дрейк" (2004), "Ярмарок пихатості" (2004), "Типа круті лягаві" (2007), "Гаррі Потер і Принц-напівкровка" (2009) та інші. 

Бродбента як і раніше супроводить успіх - він часто знімається як у себе на батьківщині, так і в Сполучених Штатах.Постери
Ім’я:
03 серпня 2021
Ваш коментар