Кріс Бак


Chris Buck
Дата народження:
25 жовтня 1960

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Кріс Бак - американський режисер, сценарист, актор і аніматор. Народився 25 жовтня 1960 року в Вічіта американського штату Канзас. У 2013 році став володарем премії «Оскар» в категорії за кращий анімаційний фільм (за фільм «Холодне серце»).

З дитинства захопився анімацією, а головним натхненником виявився мультфільм Діснея «Пінокіо», який Кріс побачив ще маленьким хлопчиком в кінотеатрі. З тих пір мрія стати аніматором оселилася в серці Бака. Перші кроки для її здійснення були зроблені в «CalArts», де Кріс 2 роки навчався малювати анімаційних персонажів, пізніше він провчився в стінах закладу 5 років (з 1988 по 1993). Там він познайомився з аніматорами Джоном Лассетером і Майклом Джіаймо, з якими згодом активно співпрацював під час роботи над анімаційним фільмом «Холодне серце» («Frozen»).

Свою творчу кар'єру Кріс почав в якості аніматора. У 1989 році він допомагав створювати головних персонажів для мультфільмів «Русалонька», «Рятувальники в Австралії» і «Хто підставив Кролика Роджера». Крім того, він також трудився над повнометражним диснеївським мультфільмом «Лис і пес».

Бак деякий час співпрацював з компанією «Hyperion Pictures», тут же в 1992 році він працював над комедійним анімаційним фільмом «Bebe's Kids». Також він робив розкадрування для короткометражної роботи Тіма Бартона «Франкенвіні» і через деякий час знову співпрацював з режисером в епізоді мультсеріалу «Домашній пес» (1993).

У 1995 році Бак виступив як сценарист мультфільму «Пакахонтас» Майка Гебріела і Еріка Голдберга. Також він розробив трьох центральних персонажів: бабусі Віллоу, Персі і Віггінс. Через 4 роки дорослі і діти змогли оцінити новий мультфільм про Тарзана, який зняв Кріс разом з Кевіном Ліма.

Крім роботи в світі кінематографа, Кріс займається комерційною роботою, розробкою і створенням анімаційних рекламних роликів. Він доклав руку до створення реклами для лос-анджелеських компаній «Duck Soup», «FilmFair» і «Kurtz & Friends».

У червні 2007 року закінчив роботу над комедійним мультфільмом «Лови хвилю» на студії «Sony Pictures Animation», де він виступив в якості режисера разом Ешем Бранноном. Крім того, Бак озвучував одного з героїв стрічки, а також задіяв у цьому свого сина Ріда Бака, який «обдарував голосом» героя пінгвіна Арнольда.

Наступного року (2008) Кріс був запрошений своїм старим другом аніматором, а до того часу вже і креативним директором, Джоном Лассетером назад на студію «Disney». Відразу після повернення Лассетер запропонував ідею нового мультфільму, ним повинен був стати черговий варіант казки про Снігову Королеву. Мультфільм створювався кілька років, в 2010 році проект був тимчасово призупинений, а через рік знову закипіла робота. Взимку 2011 було офіційно затверджено назву «Frozen» («Холодне серце»), а через два роки, в листопаді 2013 глядачі змогли споглядати на широких екранах нове дітище Бака. Крім того саме Бак умовив повернутися на студію ще одного бойового товариша - Майкла Джіаймо, який виступив в якості арт-директора цієї картини і удостоївся премії «Анні» за кращий анімаційний проект.

Зовсім недавно в кіноколах стало відомо, що навесні 2015 року планується випуск короткометражного 5-хвилинного анімаційного фільму «Frozen Fever», в якому будуть брати участь персонажі з повнометражної стрічки «Холодне серце». Керувати проектом буде Кріс Бак разом з співрежисером Дженніфер Лі, з якою вони трудилися над попереднім проектом.

У Кріса Бака є дружина Шеллі. Разом вони виховували трьох синів - Райдера, Вуді і Ріда. Але в жовтні 2013 року в житті Кріса сталася страшна трагедія - під час автокатастрофи у віці 23 років загинув один з його синів Райдер. Він був співаком і композитором у музичній команді «Ryder Buck and the Breakers». На урочистій церемонії «Оскар» свою перемогу (за фільм «Холодне серце») Кріс присвятив своєму покійному синові.
Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар