Хуан Хосе Кампанелла


Juan José Campanella
Дата народження:
19 липня 1959

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Хуан Хосе Кампанелла - кіно і телережисер, продюсер, актор і сценарист з Аргентини. Його стрічка «Таємниця в його очах» (2009) була удостоєна американської кінопремії «Оскар» у категорії «кращий фільм іноземною мовою».

Хуан народився 19 липня 1959 року в Буенос-Айресі (Аргентина). Закінчивши шкільну освіту, Кампанелла чотири роки освоював технічні спеціальності в університеті. Перелом у житті Хосе стався перед вступом на п'ятий курс. В той самий день, коли настав термін подачі заяви на вступ на останній курс університету, він побачив біографічний музичний фільм «Весь цей джаз» режисера Боба Фоссі, що змусило його забути про кар'єру інженера назавжди.

Перші кроки в кінопрофесії Хуан зробив в кінці 1970-х років. Його пробою пера стала короткометражна стрічка «Національний пріоритет». Натхненний новою діяльністю майбутній режисер відправився в Америку, де став освоювати ази мистецтва в Нью-Йоркському університеті. Сплеск творчої кар'єри припав на 1990-і роки, в цей період він зняв такі фільми як «К чортам собачим» (1991), «Кримінальний роман» (1997), «Все та ж любов, все той же дощ» (1999) та багато інших. У деяких фільмах цього періоду він також виступив як автор сценарію. Після цього він також продовжив знімати деякі картини за власними сценаріями, наприклад, фільми «Син нареченої» (2001), «Місяць Авельянеди» (2004), міні-серіал «Водяні вітри» (у співавторстві з іншими режисерами). У багатьох своїх проектах Кампанелла також працював як продюсер, монтажер і з'являвся в невеликих ролях («Вікторія 392», «Син нареченої», «Велика гра»). Фільми цього творчого періоду принесли Кампанеллі безліч номінацій і нагород на престижних кінофестивалях, самими «переможними» виявилися фільми «Та ж любов, той же дощ» і «Син моєї нареченої», які принесли своїм творцям номінацію на премію «Оскар» і приз Асоціації кінокритиків Аргентини «Срібний кондор».

Крім роботи в кіно Кампанелла часто брав участь у створенні популярних серіалів, серед його робіт епізоди стрічок «Доктор Хаус», «Закон і порядок. Спеціальний корпус», «Ед», «Міцна мережа», «Студія 30», «Шестеро»та багато інших.

9 серпня 2009 року відбулася прем'єра нового фільму Кампанелли - трилера «Таємниця в його очах», створена ним за мотивами роману Едуарда Сачер «Питання в їх очах». Хуан Хосе також виступив як сценарист цієї стрічки, а на головні ролі запросив аргентинських акторів Рікардо Дарина і Соледад Вільяміль. У професійних колах фільм припав до смаку і отримав заслужені нагороди та номінації на кінофестивалях, в числі яких 12 премій Аргентинської академії кінематографічних мистецтв і наук, сім номінацій на премію Гойя, дві з яких увінчалися перемогою і «Оскар» за кращий фільм іноземною мовою. Також «Таємниця в його очах» потрапила в список 250 найпопулярніших фільмів за версією «IMDb», де займає 161 позицію.

Після цього Кампанелла займався роботою над зйомками комедійного міні-серіалу «Чоловік твого життя», що вийшов на екрани в 2011 році. А через два роки здивував своїх шанувальників, випустивши на широкі екрани мультфільм під назвою «Велика гра», що розповідає про пригоди сором'язливого хлопчика Амадео, якому протягом мультфільму доведеться дізнатися про вірність, дружбу і кохання. Головний персонаж у стрічці заговорить голосом британського актора Руперта Грінта.

Після цього проекту Хуан Хосе Кампанелла взявся за зйомки чергового серіалу - «Зупинись і гори», який стартував на американських телеекранах у 2014 році.
Ім’я:
24 вересня 2021
Ваш коментар