Нікі Каро


Персона - Нікі Каро
Like
Niki Caro

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Режисер, сценарист, продюсер

Нікола Джин "Нікі" Каро народилася у Веллінгтоні, Нова Зеландія. Вона закінчила школу мистецтв Елам, при університеті Окленду, зі ступенем бакалавра. Дівчина відправилася в Австралію, щоб отримати ступінь магістра в Технологічному університеті Суінберна в Мельбурні.

Спочатку Каро цікавилася скульптурами з металу, але потім переключилася на фільми. Вона вчилася сама, за книгами про кіноіндустрію. Нікі почала з написання сценаріїв, і, закінчивши їх, віддавала матері надрукувати на роботі.

У 1994 році Каро зняла короткометражну стрічку "Впевнене сходження". Робота була номінована на Золоту пальмову гілку Канського кінофестивалю.

Першим досвідом серйозного кіновиробництва для Нікі Каро став телевізійний проект "Another Country". Вона написала сценарій і зайняла місце режисера. Незважаючи на те, що у неї не було досвіду в постановках фільмів, Нікі зрозуміла, що відчуває все інтуїтивно, коли почала працювати з акторами.

У 1998 році Каро випустила першу повнометражну стрічку - "Пам'ять і бажання". Мелодрама була номінована на приз Стокгольмського кінофестивалю, а на батьківщині її вибрали для Тижня критиків Нової Зеландії. Роком пізніше "Пам'ять і бажання" Film Awards визнали найкращим новим фільмом на батьківщині.

Наступними були проекти "Темні історії" і драматичний серіал "Пік милості". Але справжнім проривом, який зробив Нікі Каро всесвітньо відомою, став "Той, що осідлав кита" 2002 року. Фільм розповідає про найдавнішу легенду народу маорі, і дівчинку, якій довелося взяти на себе відповідальність за цілий рід і пройти багато випробувань. Стрічка виграла чимало премій, серед яких BAFTA, Роттердамський міжнародний фестиваль, Санденс, Кінофестиваль в Торонто та ін., а також отримала безліч номінацій.

Міжнародний успіх дав можливість Нікі Каро зняти свій перший голлівудський фільм. У 2005 році вийшла драма "Північна країна" з Шарліз Терон у головній ролі. Стрічка розповідає історію самотньої матері, яка намагається вижити в суворій реальності світу чоловіків. Справа Джозі Еймс стала першим прецедентом в США, коли задовольнили позов про сексуальне домагання. І знову картина отримала хороші відгуки, номінації та премії.

Потім був менш успішний проект "Удача винороба", в якому знялися Гаспар Ульєль і Віра Фарміга. У 2015 році вийшов фільм Нікі Каро "МакФарланд", з Кевіном Костнером у головній ролі. Стрічка заснована на реальних подіях. У маленькому містечку МакФарланд тренер створює команду легкої атлетики з вуличних хуліганів, яка в підсумку досягає вершин у спорті.

Нікі Каро заміжня. Її дочка народилася відразу після успіху "Того, що осідлав кита", тому режисерові довелося пропустити всі прем'єри фільму.Ім’я:
04 червня 2020
Ваш коментар