Дамьєн Шазелл


Damien Chazelle
Дата народження:
19 січня 1985

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Американський режисер, сценарист, продюсер, оператор і монтажер.

Дамьєн Шазелл народився 19 січня 1985 року у Провіденсі, штат Род-Айленд, США, у родині письменниці та професорки історії Силії й інформатика Бернара Шазелла. У нього є сестра Анна. Із дитинства майбутній режисер мав два найбільших захоплення: музику та кіно. У майбутньому ці хобі дуже сильно вплинуть на його кар'єру. У роки відвідування Старшої школи Прінстона Дамьєн займався грою на барабанах у джазовому оркестрі, де мав дуже суворого вчителя. Шазелл розумів, що у нього немає стільки таланту в музиці, як у кіно, тому більше зосередився на останньому. У 2007 році режисер став випускником Університету Гарварда, де якраз вивчав кінематограф. Там Дамьєн жив у одній кімнаті разом із композитором Джастіном Гурвічем, із яким пізніше чимало попрацює – і цей дует буде вельми успішним.

Дебют Шазелла в кінематографі відбувся у 2009 році з його власного фільму "Гай і Медлін на лавці в парку".

2012 рік у кар'єрі режисера та сценариста запам'ятався картиною Еухеніо Міри "Урочистий фінал", а також відмінною короткометражкою "Одержимість", після якої Дамьєн отримав фінансування на однойменний повнометражний проект, який вийшов у 2013 році та є одним із найкращих в історії кіно. У тому ж 2013 він писав сценарій до роботи Еда Гасса-Доннелі "Останнє вигнання диявола: Друге пришестя".

Протягом 2016 року Шазелл написав сценарій до стрічки "Кловерфілд, 10" і зняв ще один відмінний фільм "Ла-Ла Ленд", у який, без перебільшення, вклав свою душу й отримав "Оскар" як "Найкращий режисер".

Дамьєн Шазелл був одружений із продюсеркою Жасмін МакГлейд, а зараз він перебуває у шлюбі з акторкою Олівією Хемілтон.
Ім’я:
31 липня 2021
Ваш коментар