Джоел Коен


Joel Coen
Дата народження:
29 листопада 1954

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Американський режисер, сценарист і продюсер. 

Народився в Міннеаполісі, Міннесота, США. Брат режисера Ітена Коена. 

Батько- Едвард був економістом в університеті Міннесоти, а мати - Рена, викладач історії мистецтва в університеті Св. Клуда. 

Джоел закінчив середню школу Св. Луіса Парка в 1973 році, вчився в коледжі Барда в Баррінгтоні, Массачусетс. Після закінчення цьго коледжу, Джоел чотири роки провів, навчаючись в Нью-Йоркському університеті кіно і телебачення, там він зняв півгодинний фільм "Soundings".

Джоел та Ітен Коени разом дебютували у кіно  в якості режисерів і сценаристів фільму "Просто кров" (1984), а за ним послідував успіх стрічки "Виховання Арізони" (1987), надалі співпраця братів у сфері кіно лише закріпилася. 

В 1991 році Коени зняли картину "Бартон Фінк", яка отримала Золоту пальмову гілку на кінофестивалі у Каннах, але більший успіх чекав їх наступну картину - "Фарго" (1996), премія "Оскар" у категорії "кращий сценарій "і ще дві номінації на "Оскар". 

Після успіху картини "Фарго" Коени знімають  картину що стала не менш популярною -  "Великий Лебовськи" (1998) з Джефом Бріджесом у головній ролі. 

Кінокар'єра Коенів продовжила свій підйом і вони знов опинилися на хвилі успіху з виходом на екрани фільму "О, де ж ти, брате?" (2000) - номінація на премію "Оскар". Потім послідували картини "Людина, якої не було" (2001) і романтична комедія "Нестерпна жорстокість" (2003) варто відзначити, що картина викликала неоднозначну реакцію критиків, яких дивував той факт, що брати взялися за настільки не властивий їм жанр. 

В 2007 році Коени випустили на екрани - "Старим тут не місце", який приніс їм одразу три премії "Оскар" в категоріях "кращий фільм", "краща режисура" і "кращий адаптований сценарій". 

Серед інших робіт Коенів такі фільми як "Підручний Хадсакера" (1994), "Ігри джентльменів" (20040, "Париж, я люблю тебе" (2006), "Прочитати та спалити" (2008), "Серйозна людина" (2009, номінація на премію "Оскар"), "Справжня мужність" (2010).

Джоел Коен одружений на актрисі Френсіс Макдорманд.
Ім’я:
21 червня 2021
Ваш коментар