Шон Коннері


Sean Connery
Дата народження:
25 серпня 1930
Дата смерті:
31 жовтня 2020

Рейтинг персони

9.5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

 Шотландський кіноактор і продюсер.

Творчість Шона Коннері є багатогранною — він грав у театрі, працював на телебаченні, плідно знімався у кіно (у понад 70 стрічках). Коннері уславився втіленням на екрані образу британського супершпигуна Джеймса Бонда (у шести епізодах Бондіани), ставши першим і надалі класичним втіленням цього образу.

Шон Коннері народився 25 серпня 1930 року в одному з районів Единбургу (Фонтенбридж Fountainbridge) у родині робітника фабрики — водія вантажівки та прибиральниці. Його батько був католиком, що походив з ірландців, мати — шотландка-протестантка. Трудову дільнясть Шон Коннері розпочав молочником в единбурзькій кооперативній спілці св. Катберта (St. Cuthbert's Co-operative Society). Пізніше він служив на королівському морському флоті, але був комісований за станом здоров'я. Повернувшись до рідного міста, знову працював у «Спілці» водієм вантажівки, а також натурником Единбурзького коледжу красних мистецтв. Згідно з офіційним сайтом Коннері, 1950 року він посів третє місце на конкурсі з бодібілдингу «Містер Всесвіт» (Mr. Universe), де начебто й помітили здібного красеня промоутери з лаштунків сцени. Коннері виступає у мюзиклі «South Pacific», робить перші акторські кроки на телебаченні. 1956 року він грає Альберта Шарпа (Albert Sharpe) у стрічці «Дарбі о'Гілл та маленькі люди» (Darby O'Gill and the Little People), вперше знімається за океаном у США (епізодична роль). Першим значним успіхом у акторській кар'єрі Коннері стали зйомки у стрічці БіБіСі «Анна Кареніна» (1961 рік).

Справжня популярність прийшла до Шона Коннері після того, як він знявся в перших п'яти фільмах про секретного агента Джеймса Бонда — «Доктор Ноу» (1962), «З Росії з любов'ю» (1963), «Голдфінгер» (1964), «Кульова блискавка» (1965) і «Живеш тільки двічі» (1967). Потім була перерва, в ролі Бонда знявся Джордж Лезенбі. Фільм вийшов провальним, в основному критикували самого Лезенбі, шанувальники «бондіани» вимагали повернути Коннері. У 1971 році, у фільмі «Діаманти назавжди» Коннері повернувся. Після цього було прийнято рішення не повертати актора в «бондіану» так як на той момент йому вже було 43 роки. На роль Бонда взяли іншого актора Роджера Мура, хоча він старший Коннері на 3 роки, який зіграв в семи фільмах про Бонда. У 1983 році, у віці 53-х років, Шон Коннері останній раз зіграв Джеймса Бонда у фільмі «Ніколи не кажи ніколи».

Імпозантний, і все ж перевірений, актор, знайдений продюсерами Гаррі Зальцманом і Альбертом Брокколі після відсіювання інших кандидатів на роль Бонда, серед яких був Девід Найвен (згодом зіграв Бонда в пародії «Казино Рояль» в 1967) Кері Грант і Джеймс Мейсон; останні два відмовилися зніматися, посилаючись на вік. Маленький бюджет змусив продюсерів найняти невідомого актора. Міг зіграти в «Нестримних 3», режисер другої стрічки Саймон Вест повідав, що був би не проти отримати в третій фільм минулого з екранів Шона Коннері. Шон Коннері, для якого «Нестримні 3» стали б першим фільмом з 2003 року, за деякою інформацією, навпаки, відхилив пропозицію, що поступила з гонораром в 610 тисяч доларів.

Останні роки страждав від деменції. Помер уві сні 31 жовтня 2020 року на 91-му році життя в своєму будинку в Нассау, Багамські Острови.Постери
Ім’я:
16 червня 2021
Ваш коментар
root
root (Киев) 31 жовтня 2020 12:44
0

Это был лучший Бонд, лучший Маклауд, бесподобный Квотермейн в лиге джендельменов и еще много-много ролей с приставкой "лучший!
Светлая память!
.