Беррі Кук


Barry Cook

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Беррі Кук - американський кінорежисер. Народився в місті Нешвілл американського штату Теннессі. Захоплення кінематографом прийшло до Беррі ще в дитинстві, в 10 років він вже пробував знімати відеоролики на 8-ми міліметрову камеру. А вже через 2 роки, він виграв приз на місцевому фестивалі юних кінематографістів «The Vampire» і «Dr. Jekyll and Mr. Hyde ». Деякий час разом зі своїм братом Кук працював в США на Opryland, де вони малювали карикатури.

В 18 років Беррі переїхав до Каліфорнії для продовження своєї творчої кар'єри. Тут він вступив до Колумбійського коледжу, паралельно допомагаючи своїм друзям режисерам в студентських роботах. Протягом деякого часу Кук стажувався на анімаційній студії «Hanna Barbera», де брав участь у створенні пілотного випуску анімаційного серіалу «The Smurfs» («Смурфики»).

У 1981 році Беррі запросили на студію «Дісней», де він відразу приступив до роботи над фантастичною стрічкою «Трон», що вийшла на екрани в 1982 році. Кук створював анімаційні ефекти до багатьох картинам студії, серед яких «Русалонька» (1989), «Красуня і чудовисько» (1991), «Аладдін» (1992), «Олівер і компанія» і багатьом іншим. З часом Кук став керівником відділу анімаційних спецефектів на студії «Дісней».

У 1992 році Беррі відвідала ідея зняти короткометражну стрічку про хлопчика і конячку «Off His Rockers» («З’їхав з глузду»). Американський продюсер Пітер Шнайдер, який на той час керував відділом художньої анімації, розгледів талант Кука і підтримав ідею створення стрічки. Так влітку 1992 року на екрані вперше був продемонстрований мультфільм Кука, створений ним за власним сценарієм. «З’їхав з глузду» також оцінив режисер Джон Клайснер і в деякому роді він став поштовхом для створення повнометражної комедійної стрічки «Дорога, я збільшив дитину» (1992). Наступного року Кук випустив свою наступну короткометражну картину - «Заплутаний слід» з улюбленим всіма Кроликом Роджером.

Попередній досвід допоміг Беррі Куку через кілька років випустити свій перший повнометражний мультфільм «Мулан» (1998), який отримав безліч призів на світових кінофестивалях, в числі яких Еммі, номінації на Золотий глобус, і призи Американської кіноакадемії. Робота над фільмом почалася в 1994 році, студія відправила знімальну команду аніматорів в Китай, щоб ті як слід перейнялися духом і культурою Піднебесної. Над картиною трудилася ціла група сценаристів, завдання яких було інтерпретувати китайську поему «Пісня про Хуа Мулань» в захоплюючу історію для мультфільму. Разом з Куком режисером виступив Тоні Бенкрофт. «Мулан» мав колосальний успіх у глядацької аудиторії і відмінні касові збори по всьому світу. Стрічка обійшла по рейтингу попередні картини, випущені «Діснеєм» - «Геркулес» і «Горбань із Нотр-Дама».

У 2011 році разом з Сарою Сміт Кук створив мультфільм «Секретна служба Санта-Клауса», історія якого відає глядачам загадкову таємницю про те, як Санта встигає роздати подарунки всім дітям на Землі всього за одну ніч. А через два роки в 2013, Кук спільно з Нілом Найтінгейлом випускає сімейний анімаційний фільм «Прогулянки з динозаврами», застосовуючи технології 3-D кіно.

Зараз Беррі Кук разом з дружиною і чотирма дітьми проживають у Флориді.
Ім’я:
25 червня 2021
Ваш коментар