Лаверн Кокс - біографія, фільмографія та фото Лаверн Кокс - Kino-teatr.ua

Київ
язык
Увійти через
facebook google

Лаверн Кокс


Персона - Лаверн Кокс
Like
«Laverne Cox»
Дата народження:
29 травня 1984

Біографія

 Американська актриса, телевізійний продюсер і адвокат.

Кокс народилася в Мобіл, штат Алабама. У неї є брат-близнюк, який зіграв роль її героїні в «Помаранчевий - хіт сезону» в спогадах. В одинадцятирічному віці вона зрозуміла, що у неї виникають сексуальні почуття до однокласників чоловічої статі і через знущання в школі намагалася накласти на себе руки. Кокс через роки зробила операцію, ставши з чоловіки жінкою, хоча коли в інтерв'ю її запитували про процедуру, вона відмовлялася розповідати подробиці. Кокс закінчила школу мистецтв в Бірмінгемі, штат Алабама, де вивчала професію письменника, а потім переїхала в Нью-Йорк, щоб освоїти акторську майстерність в коледжі Мерімаунт на Манхеттені.

Живучи в Нью-Йорку, Кокс знімалася в декількох незалежних кінофільмах, граючи невеликі ролі. На телебаченні Кокс дебютувала в 2008 році, в епізоді серіалу «Закон і порядок: Спеціальний корпус», а пізніше з'явилася в «Закон і порядок» і «Смертельно нудьгуючий». У 2010 році вона стала ведучою і продюсером шоу Transform Me на VH1. Її прорив стався в 2013 році, після виходу серіалу Netflix «Помаранчевий - хіт сезону», де Кокс зіграла роль трансгендерною укладеної з золотим серцем Софії Барсета. Ця роль принесла їй номінацію на премію «Еммі» в 2014 році, тим самим роблячи її першим транссексуалом, висунутим на нагороду в акторській категорії. У 2015 році вона разом з іншими акторами отримала премію Гільдії акторів США.

У 2014 році Кокс була удостоєна спеціальної премії GLAAD за свою роботу в якості адвоката для ЛГБТ. Пізніше вона увійшла в історію, ставши першою трансгендерною жінкою, яка з'явилася на обкладинці журналу Time. У 2014-15 роках Кокс була запрошеною зіркою в серіалах «Фальсифікація», «Керівництво подруг до розлучення» і «Проект Мінді». У на початку 2015 року вона була запрошена на одну з центральних ролей в пілота юридичної драми «Сумнів» для CBS. Кокс таким чином стала першим трансгендерів, що зіграв регулярну роль трансгендерів в проекті національного телебачення. Роль була спеціально створена для трансгендерною актриси.


Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
0 / 10 Голосів:

ПостериІм’я
17 вересня 2019
Ваш коментар