Фільм Переліт 2023

Расселл Кроу


Russell Crowe
Дата народження:
07 квітня 1964

Рейтинг персони

9.6 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 22

Біографія

Австралійський актор. 

Народився в місті Велінгтон (Нова Зеландія) в сім'ї  пов'язаній з шоу бізнесом. Дід Рассела, Стен Веміс, був лауреатом кінематографічної премії Другої Світової Війни, а батьки - Алекс і Джоселін - також були тісно пов'язані зі світом кіно і телебачення. Коли Расселу було 4 роки, сім'я переїхала до Сіднея. Вже тоді майбутня зірка постійно знаходився в епіцентрі шоубізнеса. 

Перша робота Кроу на австралійському телебаченні відбулася в шоу "Спайфорс". Рассел Кроу в 14 років повернувся на батьківщину до Нової Зеландії, де продовжив своє навчання в школі. Тут він познайомився з Діном Хохраном, і незабаром вони заснували рок-групу "Римські забави". Рок-зіркою стати в Рассела Кроу не вийшло, так що доводилося заробляти на життя іншими способами. 

Расселу Кроу, коли йому було 19 років, запропонували роль в "The Rocky Horror Show". З 1986 по 1988 рік Рассел взяв участь приблизно у 415 програмах цього шоу. В той же час він був зайнятий і на інших роботах - був офіціантом і вуличним актором в Кінгс Крос у Сіднеї, а потім почав приходити на різні проби у кіно. Після зйомок в серіалі "Сусіди" (Neighbours), Рассел Кроу був запрошений в картину "Полонені сонця" (Prisoners of the Sun, 1990). Правда великий успіх прийшов до нього лише в 25 років, коли Джордж Огілві відібрав його на головну роль в кінофільм "Перехрестя" (The Crossing). 

Не дивлячись на те, що за фільм "Доказ" (1991) Кроу був удостоєний премії Австралійського кіно інституту як кращий актор другого плану, по справжньому знаменитим він відчув себе лише після того, як в 1992 на екрани вийшла стрічка "Скіни". За цю роль Кроу був удостоєний премії Австралійського кіно інституту, а також Австралійської Гільдії Кінокритиків як кращий актор. 

Кертіс Хенсон, який був вражений грою Кроу в "Скінах", запросив Рассела Кроу в свій оскароносний фільм "Секрети Лос-Анжелеса" (1997) на одну з головних ролей. Після "Секретів Лос-Анджелеса" на Рассела Кроу посипалися багаточисельні пропозиції.

Кроу отримав дві номінації на "Оскар" за роль математика Джона Неша у фільмі Рона Ховарда "Ігри розуму" (2001) і роль в картині "Своя людина" (1999). У 2000 році він отримав "Оскар" за роль полководця Максимуса в історичному фільмі "Гладіатор".

Рассел Кроу великий шанувальник регбі. Він є співвласником регбіліг-клубу «Саут Сідней Реббітоуз», одного з найстаріших в Австралії.

12 травня 2010 року в прокат вийшов фільм «Робін Гуд» з його участю, а 18 листопада вийшов новий фільм «Три дні на втечу», в якому актор грає головну роль. 5 грудня 2012 року світ побачив фільм «Знедолені» - екранізація однойменного мюзиклу. Кроу виконав роль інспектора французької поліції Жавера. 10 березня 2014 року вийшов в прокат фільм «Ной» - плід співпраці режисера Даррена Аронофскі і Кроу. В екранізації біблійної сюжету про єдиному праведному людині на Землі, австралійський актор зіграв головну роль.

У тому ж році Рассел вперше спробував свої сили в режисурі - знявши фільм «Шукач води», в якому також зіграв головну роль - австралійського фермера Коннора. Фільм вийшов в прокат 11 грудня 2014 року і, незважаючи на стриману критику, що не окупився в прокаті. 1 жовтня 2015 року в прокаті з'явилася драма «Батьки і дочки», що розповідає про непросте життя письменника Джейка Девіса і його дочки, які намагаються впоратися з втратою дружини і матері. 15 травня 2016 року побачила перша за довгий час комедія за участю Рассела - фільм «Славні хлопці». Комедійний дует Кроу і Райана Гослінга був тепло зустрінутий критиками і глядачами.Постери
Avatar
Ім’я:
11 грудня 2023