Олівер Даан


Olivier Dahan
Дата народження:
26 червня 1967

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Олівер Даан - французький режисер, сценарист і продюсер. Народився 26 червня 1967 року у французькому місті Ла-Сьота. Вищу освіту Олівер отримав в 1991 році, закінчивши Інститут Мистецтв в Марселі. Перед тим, як пов'язати своє життя з кінематографом, Олівер займався створенням відеороликів для музичних груп і окремих виконавців, в їх числі Zucchero, Princesse Erika і Stéphane Eicher. А також Данн співпрацював з компаніями EMI, Polygram, Virgin і Sony.

Дебют Данна-режисера відбувся на початку 1990-х років, він став одним з режисерів французького серіалу «Всі хлопчики і дівчатка свого віку ...». А наступного року самостійно поставив повнометражний фільм за власним сценарієм «Брати: Червона рулетка». До слова, у більшості своїх режисерських робіт, Олівер сам є автором сценаріїв, серед них: драма «Вже мертвий» (1998), фантастичний фільм за мотивами знаменитої однойменної казки Шарля Перо «Хлопчик з пальчик» (2001), драма «Життя обітованне» (2002) та багато інших.

У 2004 році на екрани виходить біографічна стрічка про життя французької виконавиці Едіт Піаф «Життя в рожевому кольорі». Сюжет фільму розкриває перед глядачами самі значущі сторінки з життя співачки, перескакуючи по десятиліттях, демонструє весь нелегкий шлях від маленької жебрачки до всесвітньо відомої легенди. Автори фільму на головну роль затвердили актрису Маріон Котійяр, яка після прем'єри фільму була нагороджена в номінації «Краща актриса» на міжнародних кінофестивалях: у 2008 році актриса отримала премії «Сезар», «Оскар», «BAFTA», «Люм'єр» і «Золотий глобус ». А також професійні критики на фестивалі «Сезар» нагородили Олівера Данна у номінаціях за кращу режисуру і кращий сценарій.

У 2010 році глядачі могли ознайомитися з новим дітищем режисера - фільмом «Моя любовна пісня», в якому мова знову йде про співачку, прикутою до інвалідного крісла, роль якої виконала Рене Зеллвегер. Паралельно з цим фільмом Олівер працював над відео-мюзиклом «Моцарт. Рок-опера »про нелегкий епізоді життя великого композитора.

У 2012 році Даан стає автором спортивної комедії «Команда мрії». А вже через рік знову повертається до історико-біографічної тематики і випускає картину «Принцеса Монако». Голлівудську діву Грейс Келлі, яка проміняла червону доріжку на палацові стіни, блискуче зіграла Ніколь Кідман, а роль князя Реньє виконав Тім Рот. Сценарій Араша Амелі деякий час перебував у Чорному списку невикористаних сценаріїв Голлівуду, де знаходився у числі кращих, і в 2014 році завдяки Оліверу Данну нарешті втілився у фільм, а вже влітку того ж року став доступним для огляду в кінотеатрах всім кіногурманам.
Ім’я:
21 червня 2021
Ваш коментар