Клер Дейнс


Claire Danes
Дата народження:
12 квітня 1979

Рейтинг персони

9.5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Клер Кетрін Дейнс народилася на Мангеттені в родині Крістофера Дейнс - фахівця з комп'ютерів, і Карли Дейнс - художника і промдизайнера, яка згодом була менеджером Клер. У неї є старший брат Аса Дейнс. Дейнс відвідувала Dalton School і Professional Performing Arts School у Нью-Йорку, потім привілейовану приватну школу Lycée Français de Los Angeles в Лос-Анджелесі. У 1998 році Дейнс поступила в Єльський університет. Після навчання протягом двох років на психологічному відділенні, вона залишила університет, щоб зосередитися на акторській кар'єрі.

Кар'єра Дейнс почалася з появи в епізоді телесеріалу «Закон і порядок». У 1994 році Клер знялася в телесеріалі «Моє так звана життя», який і приніс їй велику популярність. Роль 15-річної Анджели Чейз, інтроспективного і розумного підлітка, принесла Дейнс першу статуетку «Золотого глобуса» і номінацію на «Еммі». Серіал став культовим, незважаючи на те, що було знято всього 19 епізодів.

З 1994 по 1995 рік актриса знялася в декількох фільмах, серед яких були «Маленькі жінки», «Ковдра з клаптиків» і «Сімейне свято». Свою першу головну роль Клер отримала в 1996 році, виконавши роль Джульєтти у мелодрамі «Ромео + Джульєтта». Тоді її партнером по знімальному майданчику був Леонардо Ді Капріо. Пізніше в цьому ж році вона відмовилася від запропонованої їй головної ролі у фільмі-катастрофі «Титанік». У 1999 році вона дебютувала в озвучуванні мультфільму «Принцеси Мононоке». У тому ж році вона грала одну з перших ролей в «Зруйнуваному палаці» поряд з Кейт Бекінсейл і Біллом Пуллманом. Після цього Дейнс тимчасово припинила кар'єру для продовження навчання в Єльському університеті.

У 2002 році Дейнс повернулася в кіно. Вона грала роль дочки Меріл Стріп в номінованому на «Оскар» фільмі «Годинник», разом з Ніколь Кідман, Джуліанной Мур і Едом Харрісом. У наступному році вона знімалася в фільмах «Термінатор 3: Повстання машин» і «Краса по-англійськи». У 2007 році Дейнс з'явилася в фентезі «Зоряний пил» c Мішель Пфайффер і Робертом де Ніро. У 2010 році Дейнс знялася в біографічному телефільмі HBO «Темпл Грандін», де вона виконала однойменну роль жінки-лікаря, яка страждає на аутизм. Актриса була удостоєна всіх ключових теленагород США: «Золотого глобуса» і перших в її кар'єрі «Еммі» і премії Гільдії кіноакторів США.

У 2010 році Клер Дейнс отримала роль в новому телесеріалі каналу Showtime під назвою «Батьківщина», в якому грає агента ЦРУ Керрі Метісон. За головну роль Дейнс знову виграла премії «Еммі» і «Золотий глобус».
Постери
Ім’я:
15 січня 2021
Ваш коментар