Френк Дарабонт


Frank Darabont
Дата народження:
28 січня 1959

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

 Американський кінорежисер, сценарист і продюсер угорського походження.

Режисер і сценарист Френк Дарабонт народився 28 січня 1959 року в таборі біженців в Монбельярі, Франція, куди його батьки-угорці втекли з рідної країни після невдалої революції 1956 року. Привезений ще дитиною в Америку, він оселився разом з сім'єю в Лос-Анжелесі і навчався в Голлівудської середній школі.

Першою роботою в кіно Френка Дарабонта стала посада помічника продюсера на зйомках малобюджетного хоррора 1981 року за назвою «Hell Night». Наступні шість років він працював в Голлівуді як декоратора і асистента художника-постановщіка.В 1981 році, на знімальному майданчику фільму «Пекельна ніч», Френк Дарабонт зустрівся з Чаком Расселом, і з цієї зустрічі почалося їх багаторічну плідну співпрацю.

Вони створили сценарії для третьої картини «Кошмар на вулиці В'язів» і ремейка класичного фільму жахів 1950-х років «Крапля». Крім того, Френк Дарабонт також брав участь у створенні фантастичної стрічки «Муха 2» .У великому кіно режисер тріумфально дебютував в 1994 році тюремної драмою «Втеча з Шоушенка», тепло зустрінута як глядачами, так і критиками і відзначеної семи номінацій на премії «Оскар», в тому числі і як «кращий фільм». Однак, ще раніше Френк Дарабонт встиг з успіхом попрацювати на телебаченні - його режисерським дебютом став телевізійний трилер «Живцем похований» (1990) з Тімом Матісон і Дженніфер Джейсон Лі, а до того, в 1983 році, він зняв короткометражну стрічку за оповіданням Стівена Кінга «Жінка в кімнаті». Дарабонт також брав участь у створенні телефільмів «Біг Чорної Кішки», писав сценарії для епізодів популярних серіалів «Молодий Індіана Джонс» і «Байки зі склепу».

У 1999 році на екрани вийшов новий фільм Френка Дарабонта - поставлена ​​за романом Стівена Кінга драма «Зелена миля». Головні ролі в ній зіграли Том Хенкс, Девід Морc, Майкл Кларк Дункан. Надалі Дарабонт виступив режисером ще двох картин - мелодрами «Мажестік» (2001) і чергової екранізації роману Стівена Кінга «Туман» (2007). 31 жовтня 2010 стартував телевізійний проект Дарабонта - телесеріал «Ходячі мерці».
Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар