Ґільєрмо Дель Торо


Guillermo Del Toro
Дата народження:
09 жовтня 1964

Рейтинг персони

9.4 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 5

Біографія

Мексиканський режисер, сценарист, продюсер і письменник. 

Народився в Гвадалахарі, штат Халіско, Мексика. Повне ім'я - Гільєрмо Дель Торо Гомес

Вчився в Інституті наук (Instituto de Ciencias), виховувався в строгій католицькій сім'ї. Випуском фільмів Дель Торо захопився ще будучи підлітком. Пізніше він вчився створенню гриму і ефектів у Діка Сміта, творця фільму "Екзорцист". Дель Торо близько 10 років був гримером, на початку 1980-х створив свою компанію — "Некропія". Одночасно він займався продюсуванням і був режисером мексиканських телепрограм. Він так само був одним із засновників Мексиканського кінофестивалю в Гвадалахарі. 

Успіх Дель Торо принесла його перша повнометражна картина "Хронос" (1993), за яку Гільєрмо отримав 9 винагород академії Мехіко. Багато в чому завдяки цьому успіху Дель Торо створює свій перший голлівудський фільм — "Мутанти" (1997) і після повернення в Мехіко засновує свою продюсерську компанію "Текіла Ганг". 

Наступним фільмом режисера і сценариста став "Хребет диявола" (2001) про примару іспанської громадянської війни. Фільм отримав позитивні відгуки критиків і глядачів. Дель Торо знову повернувся до Голлівуду. В 2002 році він стає режисером сіквела "Блейд II" з Уеслі Снайпсом в головній ролі. 

Серед інших робіт Дель Торо, такі картини як "Хеллбой: Герой з пекла" (2004), "Лабіринт Фавна" (2006), "Хеллбой II: Золота армія" (2008), "Не бійся темряви" (2010, сценарій), "Франкенштейн" (2012), "Хоббіт. Неждана подорож" (2012) та інші.

В 2009 році спільно з Чаком Хоганом — відомим сценаристом і лауреатом премії "Дешилл Хемміт", він випустив книгу "Штам. Початок", що розповідає про вампірізм як вірусну епідемію. 

За сценарій до фільму "Лабіринт Фавна" (2006) був номінований на премію "Оскар", BAFTA та інші винагороди.
Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар