Тарас Дронь


Дата народження:
06 березня 1980

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Український кінорежисер, продюсер, сценарист, член Української кіноакадемії.

Народився на Івано-Франківщині 6 березня 1980 року. В 2004 закінчив Національний університет «Львівська політехніка» за спеціальністю «Захист інформації», після чого до 2007 року працював за фахом в Львівському державному університеті внутрішніх справ. Ще з 14 років цікавився фотографією, але сприймав це як хоббі. З 2007 року активно займається створенням музичних відеокліпів, реклами, корпоративного відео. В 2013 році зняв свій перший короткометражний фільм. В 2016 закінчив кіношколу в Лодзі. З 2017 проводить навчальні інтенсиви для режисерів та операторів.

Знімає музичні кліпи для DZIDZIO, Тетяна Котова, Kozak System, Павло Табаков, М'ята, Владіслав Левицький та ін. З 2010 власник відеостудії Nord Production. Працює над рекламними відео таких брендів як Майола, Опілля, Верест, Greenville, Тикаферлюкс, Гроші всім, Фармак, Юрія-Фарм, tickets.ua, rabota.ua тощо.

В 2013 році знімає свій короткометражний фільм «Доторкнись і побач»: за який отримує відзнаки за найкращий короткометражний фільм на XVI Міжнародному кінофестивалі «Бригантина», приз глядацьких симпатій на міжнародному фестивалі короткометражних фільмів «Wiz-Art», приз глядацьких симпатій та за кращу жіночу роль на IV Трускавецькому Міжнародному кінофестивалі телевізійних фільмів «Корона Карпат». В 2016 закінчує Державну вищу школу кіно, телебачення і театру імені Леона Шиллера в Польщі (Лодзь) на відділі режисури кіно (PWSFTviT, Łódż). Приймає активну участь в студентських фільмах: режисерська співпраця, співсценарист, актор. Під час навчання знімає ще два короткометражних фільми, документальний «Остап» та ігровий «Чорногора». Ці фільми були відібрані до конкурсної програми українських кінофестивалів: Одеський Міжнародний Кінофестиваль, Молодість, Docudays та європейських кінофестивалів таких як XXV Festiwal Mediów w Łodzi «Człowiek w Zagrożeniu», 19. MFFD OFF CINEMA, 13th Nahal short film festival, 4th Indian Cine Film Festival-2016, Paris Play Film Festival, High Coast International Film Festival.

Фільм «Чорногора» був відзначений спеціальною відзнакою журі на Ismailia International Film Festival в Єгипті та відібраний до кращих українських фільмів за 2016 рік і був у прокаті в українських кінотеатрах в складі Українського кіноальманаху  20/16+, друга премія на Рівненському Міжнародному кінофестивалі «Dream City», приз глядацьких симпатій на міжнародному фестивалі короткометражних фільмів «Wiz-Art». В творчій співпраці з DZIDZIO зняв ще 5 короткометражних фільмів: «Лист до Миколая», «Ангели чудяться», «Павук», «Їду до мами», «Марсік». В 2016 році в режисерській та продюсерській співпраці з польською режисеркою Анєлою Астрід Габрієль закінчив роботу над повнометражним документальним фільмом «Коли цей вітер стихне», який здобув перемогу в студентському конкурсі на одному з найпрестижніших кінофестивалів в Амстердамі, (IDFA).
Ім’я:
22 вересня 2021
Ваш коментар