Фей Данавей


Faye Dunaway
Дата народження:
14 січня 1941

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Американська актриса, продюсер, режисер і сценарист.

Дороті Фей Данауей народилася 14 січня 1941 року в Баскомі, штат Флорида, США, в родині домогосподарки Грейс Ейпріл і військового Джона Макдауелла Данауея. Її батько помер, коли дівчинка була ще зовсім маленька. Дитинство Фей провела в подорожах США і Європою. Вона навчалася грі на піаніно, танцям і співу. Данауей відвідувала Університет штату Флорида, Університет Флориди, а також Бостонський університет, де вона отримала ступінь в області театру. У 1962 році актриса почала свою кар'єру в Американському національному театрі, а згодом вже виступала на Бродвеї.

Дебют Фей в кінематографі відбувся в 1965 році з епізодичної ролі в серіалі "Морський шлях". Вже через 2 роки у фільмографії Данауей з'явилася одна з її найвідоміших робіт під назвою "Бонні і Клайд", де вона зіграла головну роль. Крім того, за цей фільм актриса удостоїлася номінації на "Оскар" за "Кращу жіночу роль".

70-ті роки ХХ століття стали досить успішними для Фей в сенсі нагород. Тоді вона зіграла в картинах "Китайський квартал" (1974) і "Телемережа" (1976). Якщо за першу Данауей отримала номінацію на "Оскар" за "Кращу жіночу роль", то за другу вона нарешті отримала престижну нагороду в цій номінації. На жаль, в 1981 році вона стала лауреатом вже антипремії "Золота малина" за роботу "Дорога мамочка", а в 1994 році повторила цей сумнівний успіх з фільмом "Тимчасова секретарка".

З 1987 по 1995 роки актриса взяла участь у створенні таких стрічок, як "П’янь" (1987), "Мрії Арізони" (1991), "Дон Жуан де Марко".

У 1996 році Фей отримала зірку на Голлівудській Алеї Слави.

Протягом останніх трьох років ХХ століття для Данауей запам'яталися такими картинами, як "Джіа", (1998), "Афера Томаса Крауна", "Жанна Д'Арк" (обидві 1999). Вже через 3 роки вона була в стрічці "Правила сексу".

Фей Данауей була двічі заміжня: з музикантом Пітером Вулфом і фотографом Террі О'Ніллом. Від останнього шлюбу є один син.
Ім’я:
02 серпня 2021
Ваш коментар