Ліна Данем - біографія, фільмографія та фото Ліна Данем - Kino-teatr.ua

Київ
язык
Увійти через
facebook google

Ліна Данем


Персона - Ліна Данем
Like
«Lena Dunham»
Дата народження:
13 травня 1986

Біографія

 Американська актриса, режисер, сценарист, продюсер і комік.

Ліна Данем народилася в Нью-Йорку в родині фотографа і дизайнера Лорі Сіммонс і художника Керролла Данем. Навчаючись в школі Санкт-Енн в Брукліні, Нью-Йорк, Ліна Данем зустріла Джеміма Керк, з якої згодом знялася в незалежному фільмі «Крихітна меблі» в 2010 році. У 2008 році вона закінчила Оберлінський коледж, де вивчала сценарну майстерність, і в наступні роки зосередилася на кар'єрі актриси і сценариста.

У 2010 році Данем написала сценарій, зрежисирувала і зіграла головну роль в незалежному фільмі «Крихітна меблі», який приніс їй ряд нагород і номінацій, включаючи премію «Незалежний дух» за кращий сценарій. У наступному році Ліна Данем продала сценарій комедійного серіалу «Дівчата» каналу HBO, де зіграла головну роль і виступила як головний продюсер нарівні з Джаддом Апатоу. Шоу було зустрінуте безліччю схвальних відгуків від критиків, а також домоглося успіху в телевізійних рейтингах. За перший сезон Данем в цілому отримала чотири номінації на премію «Еммі»: як продюсер в категорії за «Кращий комедійний серіал», а також три індивідуальні нагороди, за «Кращу жіночу роль у комедійному телесеріалі", "Кращий сценарій» і «Кращу режисуру комедійного серіалу ». Також вона була номінована на «Золотий глобус» за кращу жіночу роль в телевізійному серіалі - комедія або мюзикл, а її шоу на «Золотий глобус» за кращий телевізійний серіал - комедія або мюзикл в 2012 році.

30 вересня 2014 року побачила її книга Not That Kind of Girl: A Young Woman Tells You What She's "Learned". Данем присвятила книгу Норe Ефрон, з якої дружила.


Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
0 / 10 Голосів:

ПостериІм’я
17 вересня 2019
Ваш коментар