Нора Ефрон

Увійти через
Реєстрація
 

Нора Ефрон
 
Нора Ефрон (Nora Ephron)
Дата народження: 19 травня 1941 1941-05-19
Біографія
 

Американський режисер, сценарист, продюссер, актриса і композитор народилася в Нью Йорке, США. 

Нора народилася в сім'ї сценаристів Феби і Генрі Ефронiв. Спершу вона наголосилася в книжках і журналах як сатирик і пародист. Першою пробою в кіно біля Ефрон опинився сценарій для фільму "Силквуд", що номінувався на Оскара, в 1985 році. Швидкісний брак з репортером "Вашингтон пост" Карлом Бернстайном спонукав Нору на роман "Heartburn", який вона адаптувала для кіно.Після декількох років знервованого шипіння на всіх і вся, що відзначив всі її роботи в той період, Ефрон раптом написала романтичний сценарій під назвою "Коли Гарі зустрів Саллі". Потім вона ще пару-трійку разів писала сценарії і продюсировала різні фільми, поки нарешті їй не прийшло в голову зробити фільм самій. Так вона і поступила, отримавши в результаті стрічку "Це моє життя", сценарій для якого вона написала спільно з сестрою Делієй. Тепер же Нора міцно увійшла до розряду режисерів що знімають сентиментальні, але дуже милі фільми. Наприклад, "Майкл".

Призи і винагороди :

Оскар - 1984 : Номінований в категоріях: Кращий сценарист (оригінальний сценарій) — Силквуд /Silkwood/ (1983). 

Оскар - 1990 :  Номінований в категоріях: Кращий сценарист (оригінальний сценарій) — Коли Гарі зустрів Саллі /when Harry Met Sally/ (1989). 

Оскар - 1994 :  Номінований в категоріях: Кращий сценарист (оригінальний сценарій) — Несплячі в Сієтлі /sleepless In Seattle/ (1993).

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
0 / 10 Голосів:
Коментарі
 
Ім’я
24 квітня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговоренняfk tw