Вєра Фарміґа


Vera Farmiga
Дата народження:
06 серпня 1973

Рейтинг персони

9.4 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 16

Біографія

 Американська кіноакторка українського походження.

Дитинство.

Віра друга з семи дітей в сім'ї українських емігрантів, Майкла (Михайла) (комп'ютерний аналітик) та Любові (уродженої Спас) (вчителька) Фарміги. У Віри три брати (Віктор, Стефан і Олександр) і три сестри: Надія, Лариса і Таїса, теж кіноакторка. Її бабуся і дідусь Надія (уроджена Плетенців, 1925—2014) і Федір Спас (1921—1990) зустрілися в таборі для переміщених осіб у Німеччині під час Другої світової війни. У той час її дід працював механіком у армії США. Федір і Надія одружилися в Мюнхені у 1946 році і емігрували до Сполучених Штатів у 1950 році, коли мати Фарміги була зовсім маленькою. Батько Фарміги народився в Україні, а виріс в Аргентині. Він почав кар'єру в професійному футболі у збірній Аргентини, але через пошкодження коліна переїхав до США. До шести років дівчинка не говорила англійською. Вона відвідувала українську католицьку школу в місті Ньюарк та виступала в гурті українського народного танцю, була вихованкою Пласту. Її сім'я належала до української Греко-католицької церкви, але перейшла до п'ятидесятників, коли Віра була маленькою. Коли Вірі було 12 років, її сім'я переїхала до іншого міста того ж штату, де дівчинка почала ходити до української католицької школи Св. Іоанна Хрестителя у Ньюарку, де також вчилася танцювати в українському ансамблі народних танців «Сизокрилі».

У 1991 році Фарміґа закінчила Центральну окружну середню школу в Гантердоні (Hunterdon Central Regional High School). В одина́дцятому класі, коли Віру не взяли до шкільної футбольної команди, найкраща подруга Віри переконала її спробувати свої сили в шкільному спектаклі. І Віра отримала головну роль. Після закінчення середньої школи в 1991 році Віра Фарміґа, яка колись мріяла стати лікарем-офтальмологом, продовжила свою театральну освіту у престижному Сірак'юзькому університеті в Нью-Йорку, де у 1995 році закінчила факультет візуальних і виконавських мистецтв (Syracuse University's School of Visual and Performing Arts).

Кар'єра.

У 1996 році, вона почала грати на Бродвеї. Наприкінці 90-х Віра почала зніматися в серіалах та фільмах на ТБ. З 2000-х років кар'єра акторки пішла вгору, акторка знімається в таких кінострічках, як: «Осінь у Нью-Йорку», «Лялька», «Маньчжурський кандидат».

Особисте життя.

Фарміґа була одружена з французьким актором Себастьяном Роше з 1997 по 2005 роки. У 2008 році, акторка вийшла заміж за Рена Гоукі, з яким зустрічалась чотири попередні роки. 15 січня 2009 Віра народила сина, якого назвали Фінн (Fynn), а 4 листопада 2010 року доньку Ґітту Любов (Gytta Lubov).Постери
Ім’я:
16 вересня 2021
Ваш коментар