Колм Фіор


Colm Feore
Дата народження:
22 серпня 1958

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

 Американський і канадський актор театру, кіно і телебачення.

Колм Фіорі народився в Бостоні, Массачусетс. Батьки Колма - ірландці, і він деякий час жив в Ірландії, будучи дитиною. Пізніше його сім'я переїхала в Уинсор (Онтаріо), де Фіорі виріс. Після закінчення коледжу Рідлі, в Сант-Катарайнс (Онтаріо), він навчався в Національній театральній школі в Монреалі, а також в Уінсорском університеті в Онтаріо.

Фіорі відточував свою акторську майстерність у складі трупи на Стратфордской Шекспірівському Фестивалі в Канаді, де провів 16 сезонів, виконуючи різні ролі, в тому числі Ромео, Гамлета, Річарда III і Сірано. У 2006 році він зіграв в чотирьох спектаклях, в тому числі в «Дон Жуана» англійською та французькою мовами, а також виконав роль Фейгіна в постановці «Олівер Твіст». У 2009 році він зіграв головну роль у виставі «Макбет», і роль Сірано в спектаклі «Сірано де Бержерак» і знову виступив на Стратфордской Шекспірівському Фестивалі.

У Канаді, одна з найвідоміших ролей Фіорі - прем'єр-міністр П'єр Трюдо в телевізійному міні-серіалі 2002 року «Трюдо» (англ. Trudeau), що отримав схвалення критиків. За цю роль Фіорі отримав премію Gemini Award за кращу чоловічу роль і кращу роль в драматичному серіалі. У 2006 році він виконав одну з головних ролей у фільмі «Погана хороша коп» (англ. Bon Cop, Bad Cop), який приніс йому ще одну премію Genie Awards в 2007 році як кращому акторові. Також, він з'явився в декількох епізодах другого сезону популярного в Канаді телесеріалу «Пращі і стріли» англ. Slings and Arrows), а пізніше працював у США на Sundance Channel, який транслює незалежне кіно, короткометражні та документальні фільми.

За межами Канади, Фіорі з'явився в безлічі теле- і кіноролях. Його найвідомішими в США акторськими роботами вважаються другорядні ролі в таких голлівудських фільмах як «Час розплати» (2003), «Національна безпека» (2003), «Хроніки Ріддіка» і фільмі «Чикаго», який був номінований на премію Оскар. Також, він з'явився на Бродвеї у виставі «Юлій Цезар» разом з Дензелом Вашингтоном, і постановках інших театрів, наприклад, «Гамлет» разом з Левом Шрайбером. У 2003 році він з'явився в декількох епізодах американського телесеріалу «24», в одному з епізодів серіалу «Західне крило» в 2000 році. Одна з останній ролей Фіорі - роль крижаного велетня Лафея у фільмі 2011 року «Тор», який входить в кінематографічну всесвіт Marvel і є екранізацією однойменного коміксу.
Ім’я:
28 липня 2021
Ваш коментар