Джеймi Фокс


Jamie Foxx
Дата народження:
13 грудня 1967

Рейтинг персони

9.6 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 5

Біографія

Американський актор, продюсер, сценарист і музикант. 

Народився в Тереллі, Техас, США. Справжнє ім'я - Ерік Марлон Бішоп

Його матір'ю була Луіза Аннет Теллі Діксон, а батьком Деррел Бішоп, який працював брокером і змінив ім'я на Шахід Абдулла після прийняття ісламу. Незабаром після народження Фокс був усиновлений прийомними батьками матері Есфірь Марі, медсестрою і домогосподаркою і Марком Теллі, складським робітником. 

Фокс вчився у  в Міжнародному американському університеті в Сан Дієго на музиканта.

Дебютував у кіно роллю в фільмі "Іграшки" (1992). Після невеликої ролі в шоу "Рок" Фокс приєднався до акторського складу серіалу "В живому кольорі" в 1991 році. Його перша драматична роль була у фільмі Олівера Стоуна "Кожну неділю", де він грав футболіста. Він був запрошений на цю роль, оскільки сам свого часу був футболістом. Після цього він став одним з найпомітніших акторів Голлівуду. Наступним його фільмом став "Співучасник", в якому він зіграв роль таксиста Макса, за яку отримав відмінні відгуки і номінацію на "Оскар" (краща чоловіча роль другого плану). Але його кращою роллю стала роль Рея Чарльза у фільмі-біографії "Рей" (2004), за яку він отримав премію "Оскар" як кращий актор. 

Джеймі Фокс другий чоловік і перший афро-американець, двічі номінований на "Оскар" в один рік. В 2005 Фокса запросили вступити в Американську академію кіномистецтва. 

Після цього успіху Фокс знімався в таких фільмах як "Морпехи" (2005), "Поліція Майамі. Відділ нравів" (2006) "Стелс" (2005), "Дівчата мрії" (2006), які зібрали величезну кількість грошей в кінотеатрах і зробили Джеймі одним з самих високооплачуваних акторів Голлівуду. В 2007 році він знявся в головній ролі у фільмі "Королівство". 

Джеймі Фокс не лише актор, він також  музикант. У 1994 році записав свій перший альбом "Peep this", а в 2001 отримав престижну премію MTV Video Music Awards. Його музична кар'єра пішла вгору після того, як в 2004 році він взяв участь в пісні реппера Кенні Уеста "Slow Jamz". Ця пісня досягла першої строчки гарячої американської сотні Біллборда. Наступна співпраця з Кенні Уестом "Gold Digger", де він виконав пісню Рея Чарльза "I Got а Woman" протрималася на вешині хітпараду 10 тижнів. Наступний альбом Фокса називався "Unpredictable". Незабаром цей альбом став платиновим. Фокс став четвертим артистом, який був лауреатом премії "Оскар" і в якого був найбільш продаваємий альбом в США. 

У вересні 2007 року була закладена зірка Джеймі Фокса на Голлівудській алеї слави.Постери
Ім’я:
16 вересня 2021
Ваш коментар