Майкл Ґембон


Michael Gambon
Дата народження:
19 жовтня 1940

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Британський актор. 

Народився в Дубліні, Ірландії. Повне ім'я - Майкл Джон Гембон

Його батько, Едвард Гембон, був інженером, а мати, Марія - швалею. Коли Майклу було п'ять років, його батько отримав роботу по відновленню зруйнованого бомбардуваннями Лондона і сім'я переїхала до Англії. 

У віці вісімнадцяти років, Гембон поступив в театральне училище при Королівській академії драматичного мистецтва в Лондоні, де навчався на протязі трьох років, отримавши ступінь бакалавра. 

Після того, як актор поступив на роботу в Британський Національний театр, його кар'єра пішла на зліт. У той час театром керував сер Лоуренс Олівьє, а Гембон брав участь у постановках п'єс Алана Айкбурна

Дійсно відомим Гембон став в 1980-х, коли зіграв в постановці "Галілей". Починаючи з цього часу актор регулярно з'являвся на сцені Королівського Національного театру, де зіграв таких персонажів, як Король Лір, Отелло і Марк Антоній. У даний час актор є одним з найбільш шанованих британських акторів.

Дебют у кіно в 1965 році у фільмі Лоуренса Олівьє "Отелло". Здобув популярність завдяки ролі в телесеріалі "Співаючий детектив" (1986) - за цю роль він отримав премію BAFTA TV Award. Після такого успіху він знявся в таких фільмах як "Кухар, злодій, його дружина і коханець" (1989), "Іграшки" (1992), "Авантюріст" (1997). 

Серед його робіт ролі в таких фільмах  як "Танці під час Лунази" (1998), "Дружини і дочки" (1999) - за роль в якому він отримав премію BAFTA TV Award, "Perfect Strangers" (2001) "Пограбування по-англійськи" (2001), "Госфорд парк" (2001), "Слоєний торт" (2004), "Омен" (2006), "Помилкова спокуса" (2006), "Повернення в Брайдсхед" (2008) та інші. 

Можливо однією з найбільш відомих ролей Гембона за останній час, є роль Альбуса Дамблдора в чотирьох фільмах про Гаррі Поттера. 

Лицар-командор Ордена Британської імперії.
Постери
Ім’я:
25 лютого 2021
Ваш коментар