Марк Ґетісс


Mark Gatiss
Дата народження:
17 жовтня 1966

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Англійський актор, сценарист, продюсер і режисер.

Марк Гетісс народився 17 жовтня 1966 року в Седжфілді, графство Дарем, Англія, Великобританія, у родині Вініфред Роуз і Маурісіо Гетісса. У дитинстві майбутній актор любив дивитися серіал "Доктор Хто", читати книги про Шерлока Холмса та колекціонував копалини. Марк відвідував Початкову школу англійської церкви Хейгінгтона, а потім Загальноосвітню школу Вудхема в Ньютон-Ейкліфі, графство Дарем. Згодом Гетісс вивчав театральне мистецтво в Коледжі драми Бреттон-хол, графство Йоркшир, який був філією Університету Лідса. Ще з юних років майбутній актор зацікавився театром, що і вело його по життю. Час привів його нарешті на сцену, де Марк став частиною комедійної трупи "Ліга джентльменів".

Дебют Гетісса в кінематографі відбувся в 1993 році з епізодичної ролі в серіалі "Гаррі".

Особливо пам'ятним у кар'єрі актора та сценариста був 2005 рік. Тоді він зіграв у картинах "Автостопом по галактиці", "Матч Поінт", "Уоллес і Громіт: Прокляття кролика-перевертня", а також почав писати сценарій до шоу "Доктор Хто" (9 епізодів до 2017 року). Через рік Марк з'явився на екрані у стрічці "Потрапити в десятку" (2006).

Протягом 2010-2017 років Гетісс узяв участь у створенні фільму "Віктор Франкенштейн" (2015). Крім того, у цей час актор знявся в серіалах "Гра престолів" (4 епізоди), "Табу" (5 епізодів), "Шерлок" (12 епізодів). В останньому шоу він також є одним із головних сценаристів (12 епізодів) та продюсерів.

Марк Гетісс – відкритий гей. У 2008 році в нього з актором Єном Халлардом відбулося весілля.
Ім’я:
20 вересня 2021
Ваш коментар