Мел Ґібсон


Mel Gibson
Дата народження:
03 січня 1956
Посилання:
Фан-сайт

Рейтинг персони

9.8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 8

Біографія

Американський актор, продюсер, режисер і сценарист. 

Народився в Пікскіллі, Нью-Йорк, США. 

Коли Мелу виповнилося дванадцять років, його сім'я переїхала до Австралії. Хлопець мріяв про професію журналіста, і меньш за все про кар'єру актора. Проте його сестра вирішила інакше і таємно від брата направила прохання від його імені на акторський факультет Австралійського національного інституту драматичного мистецтва. 

Несподівано для себе Мел з успіхом склав всі вступні іспити і був прийнятий в інститут. Незабаром неабиякі здібності студента звернули на себе увагу, і вже в 1977 році Гібсон дебютував в легкому "пляжному" фільмі "Літнє місто". 

Міжнародну славу Гібсону приносить участь у фантастичному трилері "Безумний Макс" (1979). Наступна роль, дивака Тіма з одноіменного фільму (1979), подарувала Гібсону премію Австралійського інституту кіно і закріпила його репутацію серйозного професіонала. 

На початку 80-х років актор повертається до Америки, але вже в ранзі зірки міжнародного рівня. Ролі у фільмах: "Рік небезпечного життя" (1983), "Ріка"'' (1984), "Щедрість" (1984), "Місіс Соффел" (1984), нарешті, продовження серіалу про безумного Макса "Воїн далеких доріг" (1982) і "Безумний Макс поза Куполом Грому" (1985) остаточно закріплюють його в амплуа "вічного поліцейського". А дві серії "Смертельної зброї" (1987, 1989), що принесли Гібсону велику популярність у глядачів, майже віднімають у актора надію на участь у фільмах інших жанрів. 

Довгоочікуваний для Гібсона перелом настає з виходом на екрани фільму "Текіла Санрайз" (1988), де актор дивно тонко і точно зіграв роль торговця наркотиками, але не як свідомо негативного персонажа, а як живої людини зі всіма його достоїнствами і недоліками. 

На початку 1990-х Гібсон заснував власну кінокомпанію ICON Production, вирішивши спробувати себе в ролі режисера. Дебютом Гібсона в новій якості став фільм "Людина без обличчя" (1993). 

У 1995 році Гібсон зняв фільм "Хоробре серце", в основу якого ліг один з епізодів боротьби шотландців за свою національну незалежність, картина була висунута на "Оскар" відразу в десяти номінаціях. Гібсон отримав дві премії "Оскар" як "кращий режисер" і за "кращий фільм". 

У 2004 Гібсон зняв фільм "Пристрасті Христові". Картина заслужила на високу оцінку з боку папи Римського Іоана Павла II. Не дивлячись на негативні відгуки багатьох критиків, "Пристрасті Христові" мав приголомшуючий успіх в прокаті.Постери
Ім’я:
12 травня 2021
Ваш коментар